Tekniikkakeskustelut > Vetoautot
Led-lisävalot
0yxxy0:
--- Lainaus käyttäjältä: Turhan Höpöttäjä - 11.10.2018 kello on 19:15 ---Valoista sen verran, että on tullut mieleen kun kulkimessa on ylhäällä äärivalot eteen päin. Sitten kun nyt on muotia olla masentunut ja mieletön. Sitten kun maseentuneella ja mielettömällä on vielä simät vetääntynyt ristiin. Kun itsarin aika on, erottaako höntti onko vastaantulija rekka vai matkailuauto. ::)
--- Lainaus päättyy ---
Eikö uutisissa oo lähiaikoina taaksepäin ollut juttua jossa mopoauto näytti kuormaautolle.
K.E.V:
^
Ikävä kyllä, yksi p*ska ajoi päin
:( :( :( >:( >:( >:(
Leader dog:
Miinuksena katolla olevasta "apupitkästä" tulee omasta ja muutaman tutun mielestä se että, isot opastetaulut heijastavat todella rankasti valoa takaisin päin ja häiritsee näkyvyyttä eteen. Tämä saattaa olla leveän valokiilan ominaisuus, pistevalosta ei ole kokemusta tällä nykyisellä tekniikalla.
Edit:typo.
Lerssinen:
Totta, valo kun on aikalailla silmien kanssa samalla korkeudella nämä uudet opastetaulut pojottaa takaisin. Mulla on kattovalolle toki oma katkaisija, eihän sitä voi lumisateellakaan käyttää.
Leader dog:
Tytär huomautti, vesisateella että katolla oleva valo häiritsee, piti sammuttaa. Ja lumisade on varmaan pahempi, luulisin. Kuten mainitsit.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta