Nyt on ongelma- ruuvit työntyy ulospäin ja kai ne lopulta tippuu. (Eikä vain omasta päästä) Siis auton ulkopuoliset, joilla eri muoviosat ruuvattu kiinni auton ulkopuolella. Esim tuulilasin yläpuolella huomattiin ensin, että mites tuo ruuvin peitetulppa tippunut? Ai joo -ruuvi työntynyt ulospäin ja kai vähitellen tippumassa koko ruuvi. Nyt on huomattu samaa muuallakin auton ulkopuolella. Millä pitäisi ruuveja "kiinnittää", että ongelmasta pääsisi? Onko muilla ollut samaa ongelmaa?
Toinen huolettava ongelma- on tainnut auton edellinen omistaja palella, kun on laittanut eristettä ja kotelon auton ulko-oven portaaseen. Eikös siellä ole juuri tarkoituksella ilma-aukko kaasuvuodon varalta? Autoliikkeessä pyydettiinvielä kaasuhälytin laittamaan. On asennettu sisäänkäyntiin ovelle-oven yläreunan tasalle!?! Tunnistaako laite niin hyvin, että varmasti toimii jos vuoto tulee?
Edellisessä autossa, kun vein huoltoon yhden reissun jälkeen. Sanoin- että oli kummallinen kaasuhaju autossa eikä uskallettu pitää Trumaa päällä. Huollosta haettaessa näyttivät pientä putkenpätkää, joka oli haljennut! Onneksi ei käytetty Trumaa. Huh!