Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone
Missä liikkuu karavaanari viikonloppuna.
sipu:
--- Lainaus käyttäjältä: Soleil - 26.04.2013 kello on 10:25 ---Muutaman sadan kilometrin päähän näyttelyihin matka käy eli ihanainen viikonloppu tulossa. ;)
Tulee suomalainenkin Tuomari eli toivetta on, että saan jutellakkin. :-\
--- Lainaus päättyy ---
onnea onnea näyttelyyn
me vaan täällä kotosalla
joskos sitten taas pääsis harvarumbaan
iltapäivällä tuonne pihamaalle
ja sitten kotaan tekemään jotain murkinaa
että iisisti vaan täällä kotosalla oleskellaan
ja jänitetään , jokohan se jää sulais lammesta
aina ne on oleet sulia vappuna
ja siltä toi nytkin näyttäis Thumb
eilen koirakaverit
juoksivat suoran lampeen ja lumpsista vaan
tuli heille uintireissu
ja kun itse menin koiranamut mukana ulos
niin olivat saaneet arestia
enkä saanut edes koiranamia antaa :(
pekauppi:
Nastala ja Kangaslampi SFC... 2,5G bitti kun nopeammat ei kuulu mutta menköön nyt sitten. Räntää sataa, lumet ovat lähes kadonneet. Pihalla oleva kasa on vielä jäljellä (johon on ajettu koko alueen lumet koko talven).
Metsään pääsee liikumaan eli huomenna sinne...
Soleil:
Kiitos Sipu! Ja minua jo niin jänskättää ja siksi näyttelyt ovatkin mukava juttu. Voi minä niin taas toivoisin sitä suurinta voittoa mutta pitää varautua ettei aina voi sitä saada. Nyt kun on mainostettu että olisi Rosina Wachtmeisterin tuotteita palkintona. :) No, kyllähän mamma niitä tahtoisi tietysti mutta turkki on nyt aika lyhyt. Katsotaan mitä tulee, huh.
Mukavia haravointi ja pihatyö hetkiä sinulle!
Vesseli:
On kuljettu tänne n. 40 km Pellosta etelään. Ulkomailla Matarengissa käyty päivällä.
Huomenna mahdollisesti lisää juttua.
AnneN:
Täällä Pellossa tai 20km Roihin päin lammen rannalla kylässä. Aamulla näyttelyt. Tulomatkalla Posiolla kaupasta lämmin rieska. Nam kun maistui voin kanssa hyvältä!
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta