|
"Vielä piti Doradaa syödä täällä, erittäin maukasta."
Tämän hetken meikäläisen suosikki savukala, rasvainen ja isot ruodot. ![]() Aamusella lähdettiin tienpäälle, ei kauas päästy kun tuli ranta vastaan ja paatti odotteli kita auki. Puolituntia jyskyteltiin ja saavuttiin Thassoksen saareen. 40 kilometriä ja tukikohdaksi osui camping Pefkari . http://www.camping-pefkari.gr/ Täältä ei poistuta kuin fillarilla ja veturilla, tosin skoottereita näytti olevan vastaanotossa vuokrattavana. Sikaa pitäisi ostaa kun rosmariinipuska tuossa vasemman takatassun luona
![]() ![]() ![]() ![]() Kyllä kelpais olla noissa maisemissa
![]() Tänään keskitytty olemiseen, kävelty , rannalla maattu ja vedessä lilluttu.
Tosin kaupassa käytiin ostamassa ruokaa, jättikatkoja ja Seabass 1kpl kalakaupasta , souvlaki vartaita lihakaupasta,retsinaa , vihanneksia ja hedelmiä yleiskaupasta. Kyllä rasittaa..... ilman komplekseja ![]() ![]() ![]() Tänne tehty vanhoista vaunuista hauskoja rantabungaloveja vaunuttomille. ![]() ![]() Tollasen kävin vuokraamassa huomiseksi.
Menis tutustumaan saareen http://www.motozagos.gr/en/piaggio-carnaby/ Johan tuolla päristelee, muista kypärä.
Ei ole paha. Yhä yksi parhaista reissupäivistä se, kun vuokrattiin vastaava Sisiliassa ja ajettiin Corleoneen. Siinä on vain yksi vaara, rupeaa tekemään mieli ostaa itelle samanlainen.
Vaan tilanteen mukaan, täällä parasta on väljä loossi ja pehmeä sohva, Guinnessiä puoli pinttiä edessä. ![]() Johan tuolla päristelee, muista kypärä.2 Kypärää kuuluu vuokradiiliin ja peräboksi on myös. Kulkee tuo 300 kuutioinen hyvin 2 päällä. Oops s.tana meni yksityisyysÄlä ota ylinopeus sakkoja ![]() Tänään kierrettiin saari mutkaisempaa kautta. Ensin ajettiin Limenaksen kaupunkiin, samaan mihin lautta tuli, matkalla pari kylää jossa capuccinot plataanin alla ja kylään tutustuen.
![]() ![]() Meri on vähänkuin Littoisten järvi putsauksen jälkeen. ![]() Sitten syömään, salaattia, retsinaa , grillattua mustekalaa, sardiineja grillistä myös ja sirtaki soi. ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |