Tekniikkakeskustelut > Kori ja alusta

Miller Red River -06, Renault Master 3.0dCi

<< < (9/25) > >>

HiTec:

--- Lainaus käyttäjältä: ihaa - 19.04.2015     kello on 10:21 ---Tarkoitin lähinnä noita korin ulkopuolisia osia, takanurkkia, lokasuojan kaaria.. just ne joita ulkopuoliset kanssa-autoilijat voivat särkeä huolimattomuudellaa n.

--- Lainaus päättyy ---
No niiden kohdalla tosiaan voi olla jo hieman haasteellisempaa, mutta siksi autossa on täyskasko pysäköintiturvineen = osan hinnalla ei ole silleen väliä, pääasia että sen saa jostain ja eiköhän noita nyt maailmalta kuitenkin löytäne. Ja jos tuho ei ole totaalista, niin onhan noita muovihitsareitakin, joilla voi pienemmät kolhut käydä fixauttamassa 8)

kimi:

--- Lainaus käyttäjältä: HiTec - 19.04.2015     kello on 10:18 ---
Ja varsinkin tuo tyylikäs, Renault-aiheinen mainosteippaus on kuin piste sen i:n päälle = ei varmasti toista samanlaista vastaan tule! Thumb

--- Lainaus päättyy ---

Tuon kyllä erottaa ja huomaa. Ajoin perjantaina päivällä pohjoishelsingissä ja bongasin tien vieressä olevien puitten takaa asauton, nopea vilkaisu ja tuo teippaus erottui. Ei tarvinnut mieittiä mikä auto siinä oli parkissa.
Suunniillen tämän siitä näki



 

HiTec:

--- Lainaus käyttäjältä: kimi - 19.04.2015     kello on 10:56 ---Ei tarvinnut mieittiä mikä auto siinä oli parkissa.

--- Lainaus päättyy ---

No pitää kyllä myöntää että tuo meikäläisen retkuleen säilytyspaikka on aika hyvällä "mainospaikalla" tuossa vilkkaasti liikennöidyn tien lähistöllä. Vielä nyt kun nuo pusikotkaan ei varjosta ja 2-3m tien pinnasta ylös, mitä tuo muuri tuosta tuolla kohtaa nousee, niin kyllä muuten näkyy :D

Höh, enää ei voi täälläkään sitten huudella ihan mitä sattuu nimimerkkinsäkään takaa, kun jäljet sylttytehtaalle on nuinkin lyhkäset. Että on tuossa harvinaisuudessa sitten ne "huonotkin" puolensa ^-^

Pitäsköhän vielä tällätä kunnon forum-logot tuohon retkuleeseen, niin tulisi tuo mainosarvokin hyvään tarkoitukseen valjastettua :)

seppoko:

--- Lainaus käyttäjältä: ihaa - 19.04.2015     kello on 10:21 ---Tarkoitin lähinnä noita korin ulkopuolisia osia, takanurkkia, lokasuojan kaaria.. just ne joita ulkopuoliset kanssa-autoilijat voivat särkeä huolimattomuudellaa n.

--- Lainaus päättyy ---

Tilaustavaraa ne ovat yleensä yleisempiinkin merkkeihin, esim. Dethleffsiin.

ihaa:

--- Lainaus käyttäjältä: seppoko - 19.04.2015     kello on 11:58 ---Tilaustavaraa ne ovat yleensä yleisempiinkin merkkeihin, esim. Dethleffsiin.

--- Lainaus päättyy ---

Niinhän ne on mutta harvinaisempien merkkien kohdalla ja mikäli jotain tiettyä merkkiä ja mallia ei ole Euroopassakaan hurjia määriä myyty niin voi olla tiukassa sielläkin. En nyt muista mitä ne oli ne merkit jota omistaa sama omistajaperhe joka vaihtaa tuotemerkkiä kun yhtä merkkiä ei mene riittävästi kaupaksi...noiden merkkien osat voi olla tiukassa. Toivottavasti Millerin kohdalla ei ole nyt niin, ei maalata piruja seinille vaikka meinaa ääriviivoja jo tulla.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View