Tekniikkakeskustelut > Projektit
4. Projekti, retkeilyauto
4ntti:
tuleeko toilettia?
Turhan Höpöttäjä:
Miksi retkiautoista ei poisteta taka-ovia. ::)
ihaa:
--- Lainaus käyttäjältä: Turhan Höpöttäjä - 7.10.2013 kello on 08:05 ---Miksi retkiautoista ei poisteta taka-ovia. ::)
--- Lainaus päättyy ---
Moni haluaa sen auton olevan monikäyttöinen, jos sillä kuljetetaan mökille lautoja, mutta miksei valmistaja tilaisi autoa ikkunattomana ? Saisi sen takaosan eristettyä paremmin.
88k5:
Joo, vielä pariovet takana menee, mutta puolen seinän kokoinen liukuovi on matkailukäytössä tilankäyttöä rajoittava ja käytössä äänekäs, raskas, horo ja paineaallon lähde.. ;)
Jossain saksanmaalla oli firma joka tekee "normi" kulkuovia tilalle.. harvassa retkuessa on sellainen.
HiTec:
Mitä itse olen tuossa "huonepohjaa" kaavaillut, niin se makuu-osasto tosiaan kuuluu sinne takimaiseksi ja kun petit nostelee seinille, saadaan autosta (jälleen) aika pätevä paku. Tai miksei tuo toimisi retkikäytössäkin "taka-tallina". Mutta se sivuliukkari on kyllä hieman turhankin massiivinen => monessa tehdastekoisessa peltikuorisessa tuota aukkoa onkin kavennettu esim. keittiön klaffipöydällä tms = kaposempikin räppänä ajaisi kyllä asiansa 8)
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta