Moi, mites voi käytännössä tehdä kun polttoaine mittari heiluu ajaessa
Onko vika mittarissa vai polttoaine anturissa, käytännön tietoa kaipailisin
Heiluuko myös paikallaan, kun esim painat kaasua?
|
Sivuja: [1] Siirry alas
Moi, mites voi käytännössä tehdä kun polttoaine mittari heiluu ajaessa Heiluuko myös paikallaan, kun esim painat kaasua?
*****
Ainoastaan kun ajaa kun polttoaine seilaa tankissa niin mittari seilaa samalla, eise kuuluu noi nopeasti reakoida . Eli tasaisessa ajossa ei heilu? Aika epätodennäköistä, että väliseinät tankista ruostuisivat, joten onko anturi ollut irti ja tullut vaikka väärään asentoon?
*****
käytännön kokemusta kaipailisin. auto tuli minulle vuosi sitten . Auto on fiat cugato 89. Mites muilla , heiluuko polttoaine mittari ajaessa polttoaineen mukana. Jep heiluu. Auto -93vm ducato diesel
*****
Näyttäisi olevan kiusallinen ominaisuus eikä ilmeisestikään vika. Koska luotettavan polttoaineen määrän näkee ainoastaan, laittamalla auton pysähdyksiin hetkeksi tasaiselle paikalle.
*****
Sivuja: [1] Siirry ylös
|