Kaikkia en muista . . . Löytynee lisshääkin . . .
Lisätty missä nuot paikat on bongattu . . .
|
Sivuja: [1] Siirry alas
Kaikkia en muista . . . Löytynee lisshääkin . . . Lisätty missä nuot paikat on bongattu . . . aika kun siellä käytiin, vois hyvinkin käydä uudestaan. SFC Rekiniemi ? Voiskohan olla se. Siitä on niin pirun pitkä Tuon alla olevan viitan kuvasin Lintulahdesta . . . Jaa, niitä taivaanpankolle yrittäjiä on muuallakin, Rekiniemessäkin ? . . . On nimet käyny vähiin kun samoja pitää jokapaikassa viljellä . . . ![]()
Anna lisää vinkkiä, Onko Lintulahti keskisuomessa vai itäsuomessa.? Minä nimenomaan haen aluetta itäsuomesta jossa noita hauskoja nimiä oli useampia.
*****
Juuri leirintäalueoppaast a tarkistin. Lintulahti on Keski-Suomessa ja Joensuussa on Linnunlahti. En muista, että Linnunlahdessa olisi mitään teiden nimiä, kun ei ole juuri teitäkään. Se oli joku SFC alue, ja siellä paikat nimetty hauskasti. Tuo taivaan pankko oli hieman ylempänä muuta aluetta. Alue on jossin Joensuu - Lieksa seutuvilla. Se oli joku SFC alue, ja siellä paikat nimetty hauskasti. Jos oikke tosis ollahan, olisko taivahan pankko tuola ? http://www.youtube.com/watch?v=FHtvDA0W34I Hyppäs sieltä . . . http://www.ksuomi.info/lintulahti/ ai ku ihana murre tuli oikein ikävä keskisuomeen ![]() Sivuja: [1] Siirry ylös
|