Kirjoittanut: Alan
« : 12.11.2012 kello on 15:24 »Viime aikoina ei ole junassa enää tarvinnut. Joskin 3G pelaa paremmin kuin VR:n wlan.
Kirjoittanut: Alan« : 12.11.2012 kello on 15:24 »Viime aikoina ei ole junassa enää tarvinnut. Joskin 3G pelaa paremmin kuin VR:n wlan.
Kirjoittanut: 99« : 12.11.2012 kello on 11:16 »Hyvä, että toimii. Noi on välillä melkoinen riesa foorumin ylläpitäjälle, kun yht'äkkiä on 500 ylimääräistä tiliä sivustolla tietokantaa kuormittamassa.Tai mitä nyt milloinkin kalastelemassa. Spämmibottaajat kun eivät pahemmin robots.txt tiedostosta piittaa. tuo nyt lähinnä auttaa muitakin, kuin pelkästään orgia. Orgissa kun on kohtuullisen järeät suojaukset noita spammeja vastaan, mm. jokainen sivutolle tuleva tarkistetaan. Tämän takia joskus joutuu pähkäilemään laskutoimituksia ![]() Kirjoittanut: Fenix« : 12.11.2012 kello on 10:42 »Hyvä, että toimii. Noi on välillä melkoinen riesa foorumin ylläpitäjälle, kun yht'äkkiä on 500 ylimääräistä tiliä sivustolla tietokantaa kuormittamassa.Tai mitä nyt milloinkin kalastelemassa. Spämmibottaajat kun eivät pahemmin robots.txt tiedostosta piittaa.
Kirjoittanut: mjo33400« : 12.11.2012 kello on 09:13 »^ Hyvä.
Kirjoittanut: 99« : 12.11.2012 kello on 00:32 »Ja taas
Regardless of how the rest of your day goes, here's something to be happy about -- today one of your donated MXs helped to identify a previously unknown email harvester (IP: xxx.xxx.xxx.xxx). The harvester was caught a spam trap email address created with your donated MX Kirjoittanut: mjo33400« : 8.09.2012 kello on 19:55 »Vapaa suomennos: Loistavaa työtä. Kirjoittanut: 99« : 7.09.2012 kello on 20:52 »Mitähän tuo on suomeksi? Ulkomaat ei ole hallussa muuta kun elekielellä. Vapaa suomennos: "tänään yksi lahjoittamasi MX (sähköpostipalvelu) auttoi tunnistamaan aiemmin tuntemattoman sähköpostikaappajan (IPxxx.xxx.). Kaappaaja jäi kiinni osoiteloukkuun joka luotiin lahjoittamallasi sähköpostipalvelull a (MX)." "Älä unohda kertoa ystävillesi että tänään teit Internetin hieman paremmaksi" ![]() Kirjoittanut: Roksis« : 7.09.2012 kello on 19:56 »Asian tiimoilta tiedoksi viime yönä ylläpidolle tullut ilmoitus:Mitähän tuo on suomeksi? Ulkomaat ei ole hallussa muuta kun elekielellä. Kirjoittanut: 99« : 7.09.2012 kello on 08:41 »Asian tiimoilta tiedoksi viime yönä ylläpidolle tullut ilmoitus:
"today one of your donated MXs helped to identify a previously unknown email harvester (IP: xxx.xxx.xxx.xxx). The harvester was caught a spam trap email address created with your donated MX" "Don't forget to tell your friends you made the Internet a little better today." Eli orgin ansiosta internet on tänään hieman parempi paikka ![]() Kirjoittanut: tsahkali« : 5.09.2012 kello on 19:29 »Eipä näytä päivityskään olevan aukoton. Liekö sitten vaan seiskan onkelma? En tosin ole vielä palauttanut edes kuutosta ja hyvin on tullut toimeen... ![]() |