Kirjoittanut: Tarvasjoki
« : tänään kello 15:47 »Lorvailtu kuponkin kanssa asvaltilla ei oo vesa tullu moikkaamaan jaa mut eihän sil oo ajo lupaa ,sinivalkoinen volkkari kävi tarkastamassa alueen. 

Kirjoittanut: Tarvasjoki« : tänään kello 15:47 »Lorvailtu kuponkin kanssa asvaltilla ei oo vesa tullu moikkaamaan jaa mut eihän sil oo ajo lupaa ,sinivalkoinen volkkari kävi tarkastamassa alueen.
![]() Kirjoittanut: TeeJii« : tänään kello 14:57 »Juuri pysähdyttiin päivälevolle tähän Ikean pihalle Varsovassa.No meidän pysähdys venyi neljäksi päiväksi, kun etujarrujen ripustukset piti vaihtaa, mutta eilen tultiin Frankfurt An Der Oder:iin ja huomenna tästä suunta paikkaan X! Kirjoittanut: seppoko« : tänään kello 13:10 »Kannoin -66 ostamani matkamankun sisään testatakseni sen toimivuutta?
Ainakin toisto toimi, kun ensin palautin mieleen sen nappulatekniikkaa. ![]() ![]() Kirjoittanut: seppoko« : eilen kello 21:57 »Kerrankin jätin vastaamatta todennäköiselle huijarille. Oli tulossa puhelu jostain ulkomailta. Yleensä vain tuhlaan niiden aikaa, että eivät voisi huijata herkkäuskoisempia.
Kirjoittanut: Aakku« : eilen kello 19:13 »Pesin ruohonleikkurit painepesurilla...
Saa ruohonleikkuut riittää tältä vuodelta. Kirjoittanut: Ossi66« : eilen kello 19:08 »Mamman kanssa leivottiin jo jouluksi 80 vaniljahyrrää ja 60 jauhelihapasteijaa kun sähkö oli halpaa Minä leivoin gluteenittomia sämpylöitä, eikä menny sähköä kuin taikinakoukkujen pyörittämiseen ![]() Kirjoittanut: Kosmic« : eilen kello 18:14 »Mamman kanssa leivottiin jo jouluksi 80 vaniljahyrrää ja 60 jauhelihapasteijaa kun sähkö oli halpaa
![]() Kirjoittanut: megaman« : eilen kello 15:17 »^
Ihan ok maisema. 😉 Kävin asentamassa yhden Technicolor kaapelimodeemin. Kirjoittanut: tsahkali« : 5.10.2026 kello on 22:13 »Maattu rannalla Etkö tiedä, että liika UV on vaarallista? Kirjoittanut: Arska« : 5.10.2026 kello on 21:40 »Maattu rannalla
![]() |