rekisteriseloste

Tiedote rekisteröitymisestä

Jos et ole saanut vahvistusviestiä rekisteröitymisestä si, tarkista roskapostikansiosi. Tämä erityisesti hotmail ja gmail sähköpostin käyttäjille.


Vastaa

Huomioi: tämä viesti näytetään vasta kun valvoja on sen hyväksynyt.

Nimi:
Sähköposti:
Aihe:
Otsikon ikoni:

Liite:
(Poista liite)
(lisää liitteitä)
Sallitut tiedostomuodot: gif, jpg, jpeg, mpg, mpeg, pdf, png, odf, kmz, gz, ov2, bmp, ods, zip
Rajoitukset: korkeintaan 10 liitettä, yhteiskoko korkeintaan 2000KB, yksittäisen liitteen koko korkeintaan 500KB
Huomaa, että liitetiedostot vaativat valvojan hyväksynnän.
Varmistus:
Kirjoita kuvassa näkyvät kirjaimet
Kuuntele kirjaimet / Pyydä uusi kuva

Kirjoita kuvassa näkyvät kirjaimet:
Suomen ex-pressan (Sale) sukunimi:
Saunassa käytetty vasta on toiselta nimeltään?:

Oikotiet: paina alt+s lähettääksesi viestin, tai alt+p esikatsellaksesi


Lähettämällä viestin hyväksyt kirjoitussäännöt


Yhteenveto

Kirjoittanut: Artsi-47
« : eilen kello 14:52 »

Tuollainen anturi se voi tosiaan olla, eipä tullut mieleenkään.

Kohta ei näy yläpuolelta kun on istuinryhmän runko-osan ja lattiarajaan kiinnitetyn johtonipun ja lämmitysputken alla.  Nyt kun mietin niin tulpasta tuleva ”muoviletku” vaikuttaakin enemmän kaapelilta.

Kiitos kaikille vastauksistanne !
Kirjoittanut: K.E.V
« : eilen kello 14:11 »

Seuraava arvaus Alden ulkolämpötila anturi.
Kirjoittanut: vaanari61
« : eilen kello 14:10 »

Koeta nyt kattoo mitä sielä tulpan yläpuolella vaunun sisällä on, kerro mitä löyty ? Istuin'laatikko' ? ? Korkeakaappi ?  Mitä siellä lattianrajassa lojuu ? ? ?

Jos vielä kuvan laitat niin ei tarvi arvuutella . . .

Todennäköisesti samaa vaunua löytyy erimittaisena/varustein, vaatii kristallipallon jotta tyhjentävän vastauksen voi antaa . . .
Kirjoittanut: Ossi66
« : eilen kello 13:04 »

Kuva kertoisi taas paremmin kuin sivun selitys 😉
Kirjoittanut: K.E.V
« : eilen kello 11:55 »

Olisiko akun huohotinletku?
Kirjoittanut: Artsi-47
« : eilen kello 11:44 »

Kabe Smaragd 2009 vaunun lämmitysjärjestelmä n tyhjennystulppa sijaitsee ohjekirjan mukaan oven etupuolella, mutta löytyi suunnilleen Alden kohdalta.

Oven etupuolella oli kuitenkin noin 2-3 cm halkaisijaltaan oleva kumitulppa jonka keskeltä tulee muutaman millin halkaisijaltaan oleva muoviputki tai lanka jonka päässä oleva metallikiinnike on kiinnitetty ruuveilla vaunun pohjaan.

Kun etsin tyhjennystulppaa, niin irroitin kiinnikkeen pohjasta ja aukaisin kumitulpan jos tulppa löytyisi sieltä ja vedin kumiputkeakin vähän ulospäin jos se aukaisisi jotain.  En keksinyt mikä on joten kiinnitin takaisin.

Tietääkö kukaan mikä tämä voiko se olla vahingollista että vedin sitä ulos pari senttiä?  Sain kyllä tungettua takaisin.
anything