Kirjoittanut: Tietis
« : tänään kello 15:51 »Tehty työuran viimeinen työpäivä normaalissa kokoaikaisessa työsuhteessa. Nyt aloitan loman ja elokuun alussa olenkin sitten osa-aikaeläkeläinen ja teen enää 3-päiväistä työviikkoa. 
Kirjoittanut: Tietis« : tänään kello 15:51 »Tehty työuran viimeinen työpäivä normaalissa kokoaikaisessa työsuhteessa. Nyt aloitan loman ja elokuun alussa olenkin sitten osa-aikaeläkeläinen ja teen enää 3-päiväistä työviikkoa.
Kirjoittanut: "Masi"« : tänään kello 15:44 »Katto Kassisena ollu, naapurin vanhan talon kattotiilet metsävarastosta piti hakea
![]() ![]() Kirjoittanut: armas ujomieli« : tänään kello 11:28 »![]() Ei tää helle nyt kauheen pahalta tunnu 25° tänään ![]() Kirjoittanut: Yrjö« : eilen kello 22:07 » Kompostin lapiointia, ja pernamaan perkausta, komposti harrastus jatkuu huomenna.
Kirjoittanut: smy« : eilen kello 21:38 »Varasin laivalipun etelään. Tällä kertaa piti ottaa Eckerön sijaan Tallink. (135,10e 2 henkeä ja mobiili). On se ankeeta matkata samaan aikaan kun kaikki muutkin.
Kirjoittanut: Hauho« : eilen kello 11:44 »Tuo eilinen sade kasteli numikot ja maan hyvin. Ajoin tuohon "jenkkitukka" korkeuteen. Tarvitsee ylihuomenna vettä.
Kirjoittanut: Tarvasjoki« : eilen kello 09:54 »Jääkaappia huollettu kun tuli eilen ajeltua karkeella murskeella huollettua tietä, suutin pois ja ilmaa puhallettu roskat pois niin jo rupes liekki näyttää siniseltä ja jäähtymään, niin ja sadetta pirelty kopis että näin aamusella.
Kirjoittanut: "Masi"« : eilen kello 09:43 »Ruoteet ja tiilet uupuu vielä
ja aisatakin pitäs.![]() Kirjoittanut: Kosmic« : eilen kello 07:52 »Yukarobsille tehny tallii ettei sen tarvii sateessa seistä
![]() Kirjoittanut: tsahkali« : 24.06.2026 kello on 23:48 »Kroatiassa +35 astetta. Hyi hel.... ![]() |