Kirjoittanut: mjo33400
« : 2.07.2020 kello on 09:46 »Vastauksessa kolme viimeinen lause, siinä vika.
Kirjoittanut: mjo33400« : 2.07.2020 kello on 09:46 »Vastauksessa kolme viimeinen lause, siinä vika.
Kirjoittanut: Kisällimatkaaja« : 2.07.2020 kello on 07:32 »Asiasta mitään ymmärtämättä niin mitä ne siä huollossa teki. Anto valohoitoo ja otti hinnan? Ei tainnut olla asiantunteva virma.
Kirjoittanut: MiikaR« : 1.07.2020 kello on 22:31 »En usko että vika on tuntoelimen johdoissa, koska sähkölämmitys toimii kuitenkin normaalisti nyt, kun irroitin johdot 4,5 ja 7.
Vihreä valo tosin palaa vieläkin. Kirjoittanut: Knaus-90« : 1.07.2020 kello on 22:11 »Kaikki napit on ylhäällä. Katso sieltä ohjauspaneelin takaa, että johdot 9ja 10 on kiinni, samaten johdot siellä tuntoelimessä. taikka sitten rele on palanu kiinni. Kirjoittanut: MiikaR« : 1.07.2020 kello on 22:01 »Kaikki napit on ylhäällä.
Valo syttyy heti, jos laittaa virrat päälle, tai yhdistää vaunun verkkovirtaan. Kirjoittanut: Humoristi« : 1.07.2020 kello on 21:54 »Onko lämmin vesinappi pojassa?
Ota pois päältä ![]() ![]() Kirjoittanut: MiikaR« : 1.07.2020 kello on 21:45 »Terve,
Olisiko kellään tietoa, missä vika kun ohjauspaneelissa palaa koko ajan vihreä valo ja kaasulämmitys on päällä? Käytin vaunun vuosihuollossa, eivätkä saaneet siellä kaasulämmitystä syttymään, eikä kiertopummpua pyörimään. Epäilivät, että johtuu huonosta akusta. Vaihdoin akun kotiin päästyäni, niin sytytti heti ja kiertokin toimii. Vaan nyt ei sammu millään. Heti kun laittaa virrat päälle, niin lähtee lämmittämään eikä sammu vaikka vääntää termostaatin minimiin. Ainoa keino millä ei lähde kaasulla lämmittämään on irroittaa lämmittimelle menevät johdot. Vihreä valo tosin palaa vielä silloinkin. Katkaisija kyllä tuntuu normaalilta, mutta olisiko vika siinä, vai jossain muualla kortissa? |