rekisteriseloste

Tiedote rekisteröitymisestä

Jos et ole saanut vahvistusviestiä rekisteröitymisestä si, tarkista roskapostikansiosi. Tämä erityisesti hotmail ja gmail sähköpostin käyttäjille.


Vastaa

Varoitus: tähän aiheeseen ei ole vastattu yli 365 päivään.
Jollet ole varma että haluat vastata juuri tähän, harkitse uuden aiheen aloittamista.

Huomioi: tämä viesti näytetään vasta kun valvoja on sen hyväksynyt.

Nimi:
Sähköposti:
Aihe:
Otsikon ikoni:

Liite:
(Poista liite)
(lisää liitteitä)
Sallitut tiedostomuodot: gif, jpg, jpeg, mpg, mpeg, pdf, png, odf, kmz, gz, ov2, bmp, ods, zip
Rajoitukset: korkeintaan 10 liitettä, yhteiskoko korkeintaan 2000KB, yksittäisen liitteen koko korkeintaan 500KB
Huomaa, että liitetiedostot vaativat valvojan hyväksynnän.
Varmistus:
Kirjoita kuvassa näkyvät kirjaimet
Kuuntele kirjaimet / Pyydä uusi kuva

Kirjoita kuvassa näkyvät kirjaimet:
Suomen ex-pressan (Sale) sukunimi:
Saunassa käytetty vasta on toiselta nimeltään?:

Oikotiet: paina alt+s lähettääksesi viestin, tai alt+p esikatsellaksesi


Lähettämällä viestin hyväksyt kirjoitussäännöt


Yhteenveto

Kirjoittanut: viitalar
« : 19.12.2017 kello on 18:47 »

Eipä pitäisi tulla vahinkoja , uusi kaasu puteli paikalleen ja eikun menoksi
Kirjoittanut: porakone
« : 19.12.2017 kello on 17:58 »

Eilen reissusta palatessani taisi olla jo vähän väsy päällä kun jätin auton parkkiin ja kävi pikku vahinko. Tarkoitus oli jättää autoon sähkölämmitys päälle mutta jostain syystä lämmitys tulikin laitettua kaasulle, ja niin että lämmitetään myös vesi. No vettähän siellä ei tietenkään ollut joten kuivaa pataa on nyt porotettu. Kaasuhanatkin olin laitanut kiinni, mutta lämppärin hana oli jäänät auki joten onnistuin tekemään ihan kaksi virhettä yhdellä iskulla jonka johdosta tämä 'onnistui' .

Käyttöohjeessa lukee että noin ei pidä tehdä, joten olenko nyt kusessa? Onko se laaki ja vainaa vai onko tuo vain siltä varalta ettei kukaan ikuisesti vakituisesti tekisi noin? Ilmeisesti noin 16 tunniksi oli kaasua riittänyt.