rekisteriseloste

Tiedote rekisteröitymisestä

Jos et ole saanut vahvistusviestiä rekisteröitymisestä si, tarkista roskapostikansiosi. Tämä erityisesti hotmail ja gmail sähköpostin käyttäjille.


Vastaa

Varoitus: tähän aiheeseen ei ole vastattu yli 365 päivään.
Jollet ole varma että haluat vastata juuri tähän, harkitse uuden aiheen aloittamista.

Huomioi: tämä viesti näytetään vasta kun valvoja on sen hyväksynyt.

Nimi:
Sähköposti:
Aihe:
Otsikon ikoni:

Liite:
(Poista liite)
(lisää liitteitä)
Sallitut tiedostomuodot: gif, jpg, jpeg, mpg, mpeg, pdf, png, odf, kmz, gz, ov2, bmp, ods, zip
Rajoitukset: korkeintaan 10 liitettä, yhteiskoko korkeintaan 2000KB, yksittäisen liitteen koko korkeintaan 500KB
Huomaa, että liitetiedostot vaativat valvojan hyväksynnän.
Varmistus:
Kirjoita kuvassa näkyvät kirjaimet
Kuuntele kirjaimet / Pyydä uusi kuva

Kirjoita kuvassa näkyvät kirjaimet:
Suomen ex-pressan (Sale) sukunimi:
Saunassa käytetty vasta on toiselta nimeltään?:

Oikotiet: paina alt+s lähettääksesi viestin, tai alt+p esikatsellaksesi


Lähettämällä viestin hyväksyt kirjoitussäännöt


Yhteenveto

Kirjoittanut: mjo33400
« : 23.09.2017 kello on 19:25 »

Hei, kiitos tiedosta :)

Koetamme selvittää mj33400:n kanssa mikä lämmityksessä vikana..ilmeisesti ei kumminkaan ole itse pannu, vaikka me niin ensin ajattelimme. Pidän sinut mielessä, kunhan asia etenee. Nopeat syövät hitaat, mutta nyt joudun himmailemaan oston kanssa, kun syy on vielä epäselvä.

T:Irene

Tässä lämmittimessä oli poksin maajuova palanut poikki . En osaa sanoa, että mistä johtui, mutta maajohto oli irronnut akusta ja virta ilmeisesti kiertänyt poksin kautta ja polttanut juovan poikki. tämä siis oletus. Poksi vaihdettu ja ja relekytkentä muokattu järkeväksi, lämmitin käynnistyi heti normaalisti. Kun korjauksella on vuoden takuu niin varmasti kuulemme asiasta, jos ongelmia syntyy.
Kirjoittanut: irene1401
« : 6.09.2017 kello on 13:08 »

Hei, kiitos tiedosta :)

Koetamme selvittää mj33400:n kanssa mikä lämmityksessä vikana..ilmeisesti ei kumminkaan ole itse pannu, vaikka me niin ensin ajattelimme. Pidän sinut mielessä, kunhan asia etenee. Nopeat syövät hitaat, mutta nyt joudun himmailemaan oston kanssa, kun syy on vielä epäselvä.

T:Irene
Kirjoittanut: maurkata
« : 5.09.2017 kello on 18:36 »

Ok, kiitos neuvosta  :)
Mulla olisi huolettu pannu 2480  400€
Kirjoittanut: irene1401
« : 4.09.2017 kello on 18:26 »

Ok, kiitos neuvosta  :)
Kirjoittanut: K.E.V
« : 4.09.2017 kello on 18:03 »

Laita yv mjo33400
Kirjoittanut: irene1401
« : 4.09.2017 kello on 17:51 »

Hei, Matkaaja 7000:ni vanha Primus 2480 lämmitin ei toimi. Vikana ainakin hehkutulppa, joka kämähti, kun koetimme selvittää toimimattomuuden syytä (lue-> liikaa voltteja), mutta myös muutakin ongelmaa pohjalla. Lämmitin piti ääntä, mutta ei lähtenyt toimimaan pitkän käyttämättömyyden jälkeen. Naksahteli kyllä, mutta ei muuta. Haen kohtuuhintaista ongelmanratkaisua tilanteeseen. Kaikki apu tarpeen  ;) Terveisin, Irene

p.s. Koetamme myös tuolla 'ostetaan'-osastolla löytää käytettyä, mutta toimivaa Primus 2480-lämmitintä, joskin eräs sivuston käyttäjä mainitsi kommentissa, että muitakin ratkaisuja voisi olla.