rekisteriseloste

Tiedote rekisteröitymisestä

Jos et ole saanut vahvistusviestiä rekisteröitymisestä si, tarkista roskapostikansiosi. Tämä erityisesti hotmail ja gmail sähköpostin käyttäjille.


Vastaa

Varoitus: tähän aiheeseen ei ole vastattu yli 365 päivään.
Jollet ole varma että haluat vastata juuri tähän, harkitse uuden aiheen aloittamista.

Huomioi: tämä viesti näytetään vasta kun valvoja on sen hyväksynyt.

Nimi:
Sähköposti:
Aihe:
Otsikon ikoni:

Liite:
(Poista liite)
(lisää liitteitä)
Sallitut tiedostomuodot: gif, jpg, jpeg, mpg, mpeg, pdf, png, odf, kmz, gz, ov2, bmp, ods, zip
Rajoitukset: korkeintaan 10 liitettä, yhteiskoko korkeintaan 2000KB, yksittäisen liitteen koko korkeintaan 500KB
Huomaa, että liitetiedostot vaativat valvojan hyväksynnän.
Varmistus:
Kirjoita kuvassa näkyvät kirjaimet
Kuuntele kirjaimet / Pyydä uusi kuva

Kirjoita kuvassa näkyvät kirjaimet:
Suomen ex-pressan (Sale) sukunimi:
Saunassa käytetty vasta on toiselta nimeltään?:

Oikotiet: paina alt+s lähettääksesi viestin, tai alt+p esikatsellaksesi


Lähettämällä viestin hyväksyt kirjoitussäännöt


Yhteenveto

Kirjoittanut: Wiki
« : 25.08.2016 kello on 15:37 »


(Kuva piiloitettu, klikkaa tätä niin näet kuvan.)
Bongasin tänään tällaisen kulkimen.Markiisi maasturissa. Liekkö nukkumatilat peräkontissa? Pyörien kuljetusteline takana. Omistajat lähtivät just pyörillä maastoon kun saavuimme paikalle.

Ei välttämättä ole nukkumatiloja vaan pelkästään kuljetusväline harrastusvälineille . Monilla pyöräilyä harrastavilla on pakettiautoja, joissa on markiisi, joka toimii varikkokatoksena pyöräilykilpailuiss a ja -tapahtumissa.
Kirjoittanut: Humoristi
« : 25.08.2016 kello on 13:36 »


(Kuva piiloitettu, klikkaa tätä niin näet kuvan.)
Bongasin tänään tällaisen kulkimen.Markiisi maasturissa. Liekkö nukkumatilat peräkontissa? Pyörien kuljetusteline takana. Omistajat lähtivät just pyörillä maastoon kun saavuimme paikalle.

Veronkierto hdj100  ;D
Kirjoittanut: Weicco
« : 25.08.2016 kello on 11:16 »

^
 :D
Kirjoittanut: Alan
« : 25.08.2016 kello on 10:57 »

Retkuiluauton tulevaisuus?


Kirjoittanut: retkeilijä
« : 15.07.2016 kello on 07:50 »

... Jos retkeilymukavuutta haluaisi kohentaa, ei ihan ensimmäisenä tule mieleen markiisi maasturiin ...

Mieleen tulee, että markiisi toimii hyvin keittokatoksena, johon pieni pöytä, retkikeitin ja retkijakkarat. Yöpyminen teltassa.

Välillä tapaa alkukesästä saksalaisia lintuharrastajia. Kommunikointia auttaa sama lintukirja Euroopan linnut, vain eri kieliversiot.
Kirjoittanut: Jgahpir
« : 15.07.2016 kello on 05:36 »

Jos retkeilymukavuutta haluaisi kohentaa, ei ihan ensimmäisenä tule mieleen markiisi maasturiin.

Pari tsekkiläistä kaveria kierteli itäsuomen selkosia Land Cruiser pickupilla ja lavalle teipattu lasikuitukoppi asumuksenaan. Oli jotenkin samoja intressejä kun useamman kerran törmäiltiin, jossakin ei missään puskateillä. Viimeisen kerran tavattiin Kuhmon ja Suomussalmen välissä K-kaupan kassajonossa, sunnuntaina. Kauppias laittoi parastaan ja keskusratiosta tuli kirkonmenot ja epävireistä virrenveisuuta. Taitaa olla kansainvälinen soundi. Kassajono oli kuin rippituoliin menisi, ketään muita ei näkynyt, mutta meillä kolmella oli samat ostokset, jäätelö ja kaljakori.
Tunnettiin siinä hetki sielujen yhteyttä. Pohjoiseen olivat kuulemma menossa, sanokaa terveisiä kun törmäätte. ;)
Kirjoittanut: LMC-91
« : 14.07.2016 kello on 23:37 »

Taisi olla ihan kotimaan kilvissä Thumb
Kirjoittanut: seppoko
« : 14.07.2016 kello on 23:28 »

Minkä maalainen??
Kirjoittanut: LMC-91
« : 14.07.2016 kello on 23:15 »




Bongasin tänään tällaisen kulkimen.Markiisi maasturissa. Liekkö nukkumatilat peräkontissa? Pyörien kuljetusteline takana. Omistajat lähtivät just pyörillä maastoon kun saavuimme paikalle.