rekisteriseloste

Tiedote rekisteröitymisestä

Jos et ole saanut vahvistusviestiä rekisteröitymisestä si, tarkista roskapostikansiosi. Tämä erityisesti hotmail ja gmail sähköpostin käyttäjille.


Vastaa

Varoitus: tähän aiheeseen ei ole vastattu yli 365 päivään.
Jollet ole varma että haluat vastata juuri tähän, harkitse uuden aiheen aloittamista.

Huomioi: tämä viesti näytetään vasta kun valvoja on sen hyväksynyt.

Nimi:
Sähköposti:
Aihe:
Otsikon ikoni:

Liite:
(Poista liite)
(lisää liitteitä)
Sallitut tiedostomuodot: gif, jpg, jpeg, mpg, mpeg, pdf, png, odf, kmz, gz, ov2, bmp, ods, zip
Rajoitukset: korkeintaan 10 liitettä, yhteiskoko korkeintaan 2000KB, yksittäisen liitteen koko korkeintaan 500KB
Huomaa, että liitetiedostot vaativat valvojan hyväksynnän.
Varmistus:
Kirjoita kuvassa näkyvät kirjaimet
Kuuntele kirjaimet / Pyydä uusi kuva

Kirjoita kuvassa näkyvät kirjaimet:
Suomen ex-pressan (Sale) sukunimi:
Saunassa käytetty vasta on toiselta nimeltään?:

Oikotiet: paina alt+s lähettääksesi viestin, tai alt+p esikatsellaksesi


Lähettämällä viestin hyväksyt kirjoitussäännöt


Yhteenveto

Kirjoittanut: 88k5
« : 18.03.2016 kello on 07:49 »

^
On.
Kirjoittanut: Ossi66
« : 18.03.2016 kello on 07:45 »

Sanokaas viisaammat kuinka kauan pitää olla aikaa kulunut edellisen varsinaisen katsastusajan päättymisestä, että leima katsotaan "seuraavaksi" leimaksi? Kyseessä kevyt k-a ja varsinainen katsastusaika 1.7.-31.12.
Auto on nyt ollut talvilevolla (mystinen vika) ja ajattelin että oisko järkevää venyttää katsastusta vielä hieman jos sais tämän vuoden leiman paperiin.

Onko ka:n katsastusaika 6kk, kun muilla 4kk?
Kirjoittanut: Koivumutkan herra
« : 18.03.2016 kello on 06:59 »

Juu, minulla retkiauto käytössä vain kesäaikana, jossa katsastusaika 21.5.-21.9. ja katsastan toukokuun lopulla joka toinen vuosi. Seisonta-aika on syyskuun lopusta toukokuun lopulle.
Kirjoittanut: relluttelija
« : 17.03.2016 kello on 23:25 »

No voi kökkö.
Kirjoittanut: kimi
« : 17.03.2016 kello on 21:54 »

Juuri noin kun jo kerrottu. Tuota sääntöä että ennen aikojaan suoritettu katsastus laskettiin vuosikatsastukseksi ei enää ole
Kirjoittanut: kipa76
« : 17.03.2016 kello on 21:39 »

elikkä 1.7 jos käyt leimalla niin saat pitkän leiman jos ennen sitä niin seuraava katastus 1.7-31.12 tänä vuonna
Kirjoittanut: relluttelija
« : 17.03.2016 kello on 21:28 »

Sanokaas viisaammat kuinka kauan pitää olla aikaa kulunut edellisen varsinaisen katsastusajan päättymisestä, että leima katsotaan "seuraavaksi" leimaksi? Kyseessä kevyt k-a ja varsinainen katsastusaika 1.7.-31.12.
Auto on nyt ollut talvilevolla (mystinen vika) ja ajattelin että oisko järkevää venyttää katsastusta vielä hieman jos sais tämän vuoden leiman paperiin.