rekisteriseloste

Tiedote rekisteröitymisestä

Jos et ole saanut vahvistusviestiä rekisteröitymisestä si, tarkista roskapostikansiosi. Tämä erityisesti hotmail ja gmail sähköpostin käyttäjille.


Vastaa

Varoitus: tähän aiheeseen ei ole vastattu yli 365 päivään.
Jollet ole varma että haluat vastata juuri tähän, harkitse uuden aiheen aloittamista.

Huomioi: tämä viesti näytetään vasta kun valvoja on sen hyväksynyt.

Nimi:
Sähköposti:
Aihe:
Otsikon ikoni:

Liite:
(Poista liite)
(lisää liitteitä)
Sallitut tiedostomuodot: gif, jpg, jpeg, mpg, mpeg, pdf, png, odf, kmz, gz, ov2, bmp, ods, zip
Rajoitukset: korkeintaan 10 liitettä, yhteiskoko korkeintaan 2000KB, yksittäisen liitteen koko korkeintaan 500KB
Huomaa, että liitetiedostot vaativat valvojan hyväksynnän.
Varmistus:
Kirjoita kuvassa näkyvät kirjaimet
Kuuntele kirjaimet / Pyydä uusi kuva

Kirjoita kuvassa näkyvät kirjaimet:
Suomen ex-pressan (Sale) sukunimi:
Saunassa käytetty vasta on toiselta nimeltään?:

Oikotiet: paina alt+s lähettääksesi viestin, tai alt+p esikatsellaksesi


Lähettämällä viestin hyväksyt kirjoitussäännöt


Yhteenveto

Kirjoittanut: sipu
« : 2.06.2015 kello on 17:48 »

Napsin eilen täältä Kuninkaanlähteeltä kuvia ja nyt niitä järjästelleni huomasin tähän kuvaan tallentuneen orbin.  Olin saanut seuraa !

Noihin orpeihin olen minäkin "törmänyt "
ja kaverini sai sellaisesta ihan leijuvana kuvankin videolle ....
Kirjoittanut: 88k5
« : 26.05.2015 kello on 14:26 »

^
A-kupit - vai onko ".. katsojan silmissä" :laugh:
Kirjoittanut: retkeilijä
« : 26.05.2015 kello on 13:14 »

Kirjoittanut: Alan
« : 26.05.2015 kello on 08:50 »

... jokunen peikkokin siellä hiippailee.

Kyllä yritän parhaani mukaan luontoretkiä tehdä, hiippailen aina kun kerkiän!!  ;D
Kirjoittanut: Turhan Höpöttäjä
« : 26.05.2015 kello on 08:37 »

Vanhat ikimetsät vilisee täynnään, maahisia, tonttuja ja menninkäisiä, jokunen peikkokin siellä hiippailee.
Kirjoittanut: winemaker
« : 25.05.2015 kello on 23:32 »

Jaa jaa tsahkali, optiikka lienee puhdas.  Kuva on katsojan silmässä.

No, toisaalta katsoja on aina analyyttinen, joskus niin, kuten Sinä näit, joskus toisinpäin.  Mutta elämä opettaa ymmärtämään meitä yksinkertaisia.
Kirjoittanut: tsahkali
« : 24.05.2015 kello on 17:25 »

Napsin eilen täältä Kuninkaanlähteeltä kuvia ja nyt niitä järjästelleni huomasin tähän kuvaan tallentuneen orbin.  Olin saanut seuraa !

Putsaist joskus optiikan...
Kirjoittanut: winemaker
« : 24.05.2015 kello on 12:59 »

Napsin eilen täältä Kuninkaanlähteeltä kuvia ja nyt niitä järjästelleni huomasin tähän kuvaan tallentuneen orbin.  Olin saanut seuraa !
Kirjoittanut: Olvi-Pekka
« : 24.05.2015 kello on 02:00 »

Vain 5-7% on aivokapasitiitastam me käytössämme. En nyt yöllä ala avautumaan. Mutta toiset ovat herkempiä vastaan ottamaan tietoa jota ei tiede selitä. Eihän mustaa ainetta tiede selitä. Mutta sen tiedetään olevan olemassa. Cernissäkin on Higginsin hiukkanen todennettu.
Jos on väestön promillin omat antennit kunnossa ja hän tiedostaa sen. Näin se vain jollain on.. Valtaväestöstä se on yliluonnollista. Niillä joilla kyky on se on vain normaalia.
Kirjoittanut: 99
« : 24.05.2015 kello on 01:30 »

En muista tieteellistä nimeä, mutta jonkun teorian mukaan ko., meitä pienikokoisempi ja meidän kanssa yhtäaikaa elänyt ihmislaji kuoli sukupuuttoon nykyihmisen ajettua ne ahtaalle. En muista, onko siitä noin 10.000 vai 5000 vuotta, mutta sinnepäin.

http://fi.wikipedia.org/wiki/Floresinihminen