rekisteriseloste

Tiedote rekisteröitymisestä

Jos et ole saanut vahvistusviestiä rekisteröitymisestä si, tarkista roskapostikansiosi. Tämä erityisesti hotmail ja gmail sähköpostin käyttäjille.


Vastaa

Varoitus: tähän aiheeseen ei ole vastattu yli 365 päivään.
Jollet ole varma että haluat vastata juuri tähän, harkitse uuden aiheen aloittamista.

Huomioi: tämä viesti näytetään vasta kun valvoja on sen hyväksynyt.

Nimi:
Sähköposti:
Aihe:
Otsikon ikoni:

Liite:
(Poista liite)
(lisää liitteitä)
Sallitut tiedostomuodot: gif, jpg, jpeg, mpg, mpeg, pdf, png, odf, kmz, gz, ov2, bmp, ods, zip
Rajoitukset: korkeintaan 10 liitettä, yhteiskoko korkeintaan 2000KB, yksittäisen liitteen koko korkeintaan 500KB
Huomaa, että liitetiedostot vaativat valvojan hyväksynnän.
Varmistus:
Kirjoita kuvassa näkyvät kirjaimet
Kuuntele kirjaimet / Pyydä uusi kuva

Kirjoita kuvassa näkyvät kirjaimet:
Suomen ex-pressan (Sale) sukunimi:
Saunassa käytetty vasta on toiselta nimeltään?:

Oikotiet: paina alt+s lähettääksesi viestin, tai alt+p esikatsellaksesi


Lähettämällä viestin hyväksyt kirjoitussäännöt


Yhteenveto

Kirjoittanut: Ossi66
« : 22.04.2015 kello on 12:12 »

Melko pienen terassin tekee 150-200€ panostuksella - noin 10 neliöö.  Eikö se kannattaisi tehdä heti sen kokonen että mahtuu edes pöytä ja tuolit kunnolla terassille  ;)
Kirjoittanut: Jalluv
« : 22.04.2015 kello on 11:26 »

Reilu vuosi takaperin tulin siihen johtopäätökseen että nyt riitti pienessä kopissa kyhjötys. Hommasin käytetyn maatkaaja 9404 vaunun. Oikeastaan ihan muksujen vuoksi, siinä riittää hiukan paremmin tilaa. Nyt kun vaunupaikasta on tullut periaatteessa vakio kesäpaikka ja ystävälliset asukkaat sopeutuneet kanssamme tutuiksi, aattelin täräyttää sinne passelin terassin painekyllästetystä. Ei tollanen 150-200 € panostus mielestäni kuullosta pahalle, kun ei tartte huolissaan olla kiertopaikasta. Siellä tuo vaunu taitaa saada pönöttää niin kauan kuin kausivuokran maksaa? Ja jos reissuun haluaa niin rakentelen sen vaunun takaosan ja sivun mukaisesti joten vaunun saa kyllä pois ja parkkiin omillakin ajotaidoilla. Kemiön mjösund peimarin rannalla on mainio kalapaikka. Ja rauhaa piisaa....mitä nyt teeret soitii ja tikka herättelee harva se aamu viideltä. Syksyllä puuceessä käydessä ihymettelin kummallista puhinaa. Jumaliste että säikähdin kun vessasta tulin pois. Hirvi tuijottaa möllötti ihan muutaman metrin päässä, säikähti rumaa naamaani ja loikotteli rytistelemään metsään. Aika hienoo.....sanoisin .