Kirjoittanut: Rölli
« : 28.11.2014 kello on 22:43 »tottakai yritetään auttaa mite vaa pystyy 
Kirjoittanut: Rölli« : 28.11.2014 kello on 22:43 »tottakai yritetään auttaa mite vaa pystyy
Kirjoittanut: Aippe« : 28.11.2014 kello on 22:10 »Koetan auttaa.
Kirjoittanut: velimatti.num« : 28.11.2014 kello on 21:25 »Nonii nyt täytyy jostakin hommata Ducaton I /89 -5 vaihteinen 2l pensan loota . Laittaa levälleen ja laakeroida rauhassa.
Töräytää se alle , sitten ei kai toi ole mitää rakettitiedettä. Tietysti täytyyhän siihen paneutua huolellisesti . Jos kuulette että on tarjolla Ducato I pensaloota tarjolla jossain niin olen kiinostunut. osoite : velimatti.num@hotmail.com aippe ja rolli4x4 tulen varmaan vähän kysymään neuvoja jossain vaiheessa jos sopii. yst,ter velimatti. Kirjoittanut: Aippe« : 28.11.2014 kello on 20:04 »Hitto sentään noi on todella tärkeitä ja hyviä neuvoja. Olen pirusti miettinyt tota katzin jolinaa. Lähemmin alamäessä I vaihteella hiljaa ajaessa ilmenee voimakkaimmin ääntely. Tahtoo vain käytännön ja luettu tieto mulla loppua. Edelleen veikkaisin toisioakselin perämurikan puoleista laakeria. Joutuu pienellä vaihteella suuremman rasituksen kohteeksi. Kirjoittanut: velimatti.num« : 28.11.2014 kello on 14:55 »Hitto sentään noi on todella tärkeitä ja hyviä neuvoja. Olen pirusti miettinyt tota katzin jolinaa. Lähemmin alamäessä I vaihteella hiljaa ajaessa ilmenee voimakkaimmin ääntely. Tahtoo vain käytännön ja luettu tieto mulla loppua.
Olen miettinyt milloin alkaa loota poikimaan. Kirjoittanut: Aippe« : 27.11.2014 kello on 19:46 »Voi olla että toisioakselin sisempilaakeri on se joka tarvitsee enemmän vaihtoa, tuosta jolinasta päätellen.
Kirjoittanut: Rölli« : 27.11.2014 kello on 19:38 »Mites äijät kun olette rempannut ducaton lootia oletteko samalla laakeroineet vetopyörästön kannatinlaakerit.ilman muta kaikki siin vaihees jos kokonaan purkaa Kirjoittanut: velimatti.num« : 27.11.2014 kello on 16:57 »Mites äijät kun olette rempannut ducaton lootia oletteko samalla laakeroineet vetopyörästön kannatinlaakerit.
Elikä happaneeko ne yleensä helposti. Kirjoittanut: velimatti.num« : 27.11.2014 kello on 13:40 »Voi vitsi hyvä neuvo, sillä en todellakaan olisi tietänyt ja huomioinut tota tietoa.
Kirjoittanut: Rölli« : 27.11.2014 kello on 00:58 »juu ne pystyy vaitaan ilman koko purkuu ja aika nopee simppeli homma.. ku muistat merkata vitosen siirttäjän kohdan tarkasti jos sattuu olemaan soikeella reijällä, jott säästyy sen säätämiseltä..
|