rekisteriseloste

Tiedote rekisteröitymisestä

Jos et ole saanut vahvistusviestiä rekisteröitymisestä si, tarkista roskapostikansiosi. Tämä erityisesti hotmail ja gmail sähköpostin käyttäjille.


Vastaa

Varoitus: tähän aiheeseen ei ole vastattu yli 365 päivään.
Jollet ole varma että haluat vastata juuri tähän, harkitse uuden aiheen aloittamista.

Huomioi: tämä viesti näytetään vasta kun valvoja on sen hyväksynyt.

Nimi:
Sähköposti:
Aihe:
Otsikon ikoni:

Liite:
(Poista liite)
(lisää liitteitä)
Sallitut tiedostomuodot: gif, jpg, jpeg, mpg, mpeg, pdf, png, odf, kmz, gz, ov2, bmp, ods, zip
Rajoitukset: korkeintaan 10 liitettä, yhteiskoko korkeintaan 2000KB, yksittäisen liitteen koko korkeintaan 500KB
Huomaa, että liitetiedostot vaativat valvojan hyväksynnän.
Varmistus:
Kirjoita kuvassa näkyvät kirjaimet
Kuuntele kirjaimet / Pyydä uusi kuva

Kirjoita kuvassa näkyvät kirjaimet:
Suomen ex-pressan (Sale) sukunimi:
Saunassa käytetty vasta on toiselta nimeltään?:

Oikotiet: paina alt+s lähettääksesi viestin, tai alt+p esikatsellaksesi


Lähettämällä viestin hyväksyt kirjoitussäännöt


Yhteenveto

Kirjoittanut: 88k5
« : 26.10.2013 kello on 10:16 »

Jokin n-ohjaimeen liittyvää välimuistin siivoamista on chrome harrastanut jo muutaman version. Saattaa näyttää jotain jo suljettua välilehteä kun toisille pomppii.. Mulla kun on ollut 10 välilehteä auki, tulee noita "Hupsista!" crasheja - mutta cachesta nousee aiemman välilehdet nätisti pystyyn.

Pari versiota sitten tuli paljon lägiä (sekunteja) - näky ilmoittavan alhaalla "jäsennetään palvelinta..". Voi olla, että mulla syy oli vpn tunneleiden päivittelyt.. Nyt ei ole enää kuin noita välilehtihaamuja joskus.
Kirjoittanut: JeanS
« : 26.10.2013 kello on 07:53 »

Ovatko muut Chrome-selaimen käyttäjät huomanneet hidastelua Version 30.0.1599.101 m päivityksen jälkeen. Käyttöjärjestelmänä Win7.

Hidastelu ilmenee selkeimmin viiveinä siirryttäessä välilehdeltä toiselle. Uudella välilehdellä näkyy hetken kuva vanhasta välilehdestä, ennenkuin se virkistyy uudeksi.
Myös isojen (pitkien) sivujen latautuminen on selkeästi hidastunnut. Esimerkkinä tämä foorumi tai iltalehti.
Jotenkin sellainen modeemiaikakauden viive, mutta vähän lievempänä on onnisunut tekemään paluun tuohon Chrome selaimeen.
Pientä viiveilyä, mutta tekee käyttöokemuksesta ärsyttävän tuntuista.

Latasin testimielessä Chromium projektin Chromium-selaimen version 32.0.1681.0.
Tässä ei ainakaan vielä ilmene tuota viiveongelmaa.
Kannattaa kokeilla, jos tykkää Chrome:sta, mutta tuo viive ärsyttää.