rekisteriseloste

Tiedote rekisteröitymisestä

Jos et ole saanut vahvistusviestiä rekisteröitymisestä si, tarkista roskapostikansiosi. Tämä erityisesti hotmail ja gmail sähköpostin käyttäjille.


Vastaa

Varoitus: tähän aiheeseen ei ole vastattu yli 365 päivään.
Jollet ole varma että haluat vastata juuri tähän, harkitse uuden aiheen aloittamista.

Huomioi: tämä viesti näytetään vasta kun valvoja on sen hyväksynyt.

Nimi:
Sähköposti:
Aihe:
Otsikon ikoni:

Liite:
(Poista liite)
(lisää liitteitä)
Sallitut tiedostomuodot: gif, jpg, jpeg, mpg, mpeg, pdf, png, odf, kmz, gz, ov2, bmp, ods, zip
Rajoitukset: korkeintaan 10 liitettä, yhteiskoko korkeintaan 2000KB, yksittäisen liitteen koko korkeintaan 500KB
Huomaa, että liitetiedostot vaativat valvojan hyväksynnän.
Varmistus:
Kirjoita kuvassa näkyvät kirjaimet
Kuuntele kirjaimet / Pyydä uusi kuva

Kirjoita kuvassa näkyvät kirjaimet:
Suomen ex-pressan (Sale) sukunimi:
Saunassa käytetty vasta on toiselta nimeltään?:

Oikotiet: paina alt+s lähettääksesi viestin, tai alt+p esikatsellaksesi


Lähettämällä viestin hyväksyt kirjoitussäännöt


Yhteenveto

Kirjoittanut: Jepukka
« : 26.09.2013 kello on 11:19 »

Ei ole kummonen uusia, mutta sähkömiehen hommia.

ediittiä: niin ihan senkin takia että sähkäri voi mitata pistorasiat samalla käynnillä varmistuakseen vain että on automaattisulake vika, ettei rätki joku muu paikka.
Kirjoittanut: perhomies
« : 26.09.2013 kello on 09:45 »

Ettei olis juurikin sulake tullut tiensä päähän. Katkaisee kun hiemankin lämpenee, sulake lienee 10A  tuo lämmitys 2kw ja JK.n reilu 100w on niin lähellä tuota rajaa ettei vanha sulake jaksa pitää virtoja päällä :o

Yön oli 2 kw lämmitys päällä ja jääkaappi kaasulla eipä pätkinyt,... nyt pudotin lämmityksen 1Kw:lle ja jääkaapin sähkölle kokeillaan pysyykö päällä... Niinpä taitaa olla että joutuu uusimaan tuon suulakkeen tässä lähiaikoina.

Millainen homma tuo on uusia ?
Kirjoittanut: tahko
« : 26.09.2013 kello on 08:29 »

Ettei olis juurikin sulake tullut tiensä päähän. Katkaisee kun hiemankin lämpenee, sulake lienee 10A  tuo lämmitys 2kw ja JK.n reilu 100w on niin lähellä tuota rajaa ettei vanha sulake jaksa pitää virtoja päällä :o
Kirjoittanut: perhomies
« : 25.09.2013 kello on 23:01 »

Hep
Vaunussa on Alden 2921 lämmitys sähköllä päällä ja jääkaappi (230V)... muutaman tunnin lämmityksen jälkeen automaattisulake laukeaa pois päältä. Sit kun sulake katkaisia kääntää niin pelittää... Nyt laitoin jääkaapin kaasulle  ja jätin sähkölämmityksen päälle niin katsotaan tuleeko vika päälle. Viime talvena oli tuo lämmitys päällä talvisäilössä ja pelitti hyvin, eli onko jääkaapissa jotain vikaa?  missähän olisi vika ?
 
Olen reissussa Kylmäluomassa, Taivalkoskella ja on niin pirun kylmä keli,  noin 6 ast, ja kova tuuli...