rekisteriseloste

Tiedote rekisteröitymisestä

Jos et ole saanut vahvistusviestiä rekisteröitymisestä si, tarkista roskapostikansiosi. Tämä erityisesti hotmail ja gmail sähköpostin käyttäjille.


Vastaa

Varoitus: tähän aiheeseen ei ole vastattu yli 365 päivään.
Jollet ole varma että haluat vastata juuri tähän, harkitse uuden aiheen aloittamista.

Huomioi: tämä viesti näytetään vasta kun valvoja on sen hyväksynyt.

Nimi:
Sähköposti:
Aihe:
Otsikon ikoni:

Liite:
(Poista liite)
(lisää liitteitä)
Sallitut tiedostomuodot: gif, jpg, jpeg, mpg, mpeg, pdf, png, odf, kmz, gz, ov2, bmp, ods, zip
Rajoitukset: korkeintaan 10 liitettä, yhteiskoko korkeintaan 2000KB, yksittäisen liitteen koko korkeintaan 500KB
Huomaa, että liitetiedostot vaativat valvojan hyväksynnän.
Varmistus:
Kirjoita kuvassa näkyvät kirjaimet
Kuuntele kirjaimet / Pyydä uusi kuva

Kirjoita kuvassa näkyvät kirjaimet:
Suomen ex-pressan (Sale) sukunimi:
Saunassa käytetty vasta on toiselta nimeltään?:

Oikotiet: paina alt+s lähettääksesi viestin, tai alt+p esikatsellaksesi


Lähettämällä viestin hyväksyt kirjoitussäännöt


Yhteenveto

Kirjoittanut: Jepukka
« : 17.09.2013 kello on 16:29 »

Juu, ruissalossa tuli viikonloppu oltua. Erittäin miellyttävä tienoo. Alue oli muista sfc alueista poikkeava siten että minkäänlaisia rakennelmia ei ollut (kaupunki ilmeisesti rajoittaa). Etuteltat noin puolet vaunun koosta.
Hieman "muuta" kulkijaa alueen reunoilla johtuen ilmeisesti kun on yleisen alueen keskellä vaikka yleinen ei auki enää ollutkaan.
Sauna hienolla paikalla ja puulämmitteinen  Thumb
Ja tosiaan reilu kymmenen kilometriä turuun keskustaan.
Kirjoittanut: Hauho
« : 28.08.2013 kello on 16:38 »

Yhdistysosa on talviaikaan ottanut ystävällisesti vastaan kun on pitänyt yöpyä yksi yö Turuus.  Alue on siellä aivan perällä minne bussikin kulkee ja kääntyy.
Se yleinen aluehan on talvisin suljettu.  Aukioloajat saa soittamalla.
Kirjoittanut: Kaija
« : 28.08.2013 kello on 16:37 »

Mun käsittääkseni se on kesäsesonkina yleinen ja sesongin ulkopuolella toimii Sfc-alueena. Alue on silloin rajattu pienemmäksi, mutta peruspalvelut toimii. Ollaan kerran oltu suht myöhään syksyllä, olisko ollut lokakuun alkua. Siellä oli joku isäntä päivystämässä.
Kirjoittanut: Jepukka
« : 28.08.2013 kello on 16:34 »

Turkkuseen pitäsi syyskuun puolessa välissä mennä viikonlopuksi. Kämppäriä katsellessani löysin tuon ruissalon. Linkkejä & hintoja on kaksi
http://www.sfcturku.fi/alueet/ruissalo/
ja
http://www.visitturku.fi/ruissalo-camping_fi

Onko tuo alue nyt yleinen vai SFC vai molempia? vai onko edes samasta alueesta kyse? Hinnottelu on toisessa runsas ja toisessa vakio-sfc hinnottelu.