rekisteriseloste

Tiedote rekisteröitymisestä

Jos et ole saanut vahvistusviestiä rekisteröitymisestä si, tarkista roskapostikansiosi. Tämä erityisesti hotmail ja gmail sähköpostin käyttäjille.


Vastaa

Varoitus: tähän aiheeseen ei ole vastattu yli 365 päivään.
Jollet ole varma että haluat vastata juuri tähän, harkitse uuden aiheen aloittamista.

Huomioi: tämä viesti näytetään vasta kun valvoja on sen hyväksynyt.

Nimi:
Sähköposti:
Aihe:
Otsikon ikoni:

Liite:
(Poista liite)
(lisää liitteitä)
Sallitut tiedostomuodot: gif, jpg, jpeg, mpg, mpeg, pdf, png, odf, kmz, gz, ov2, bmp, ods, zip
Rajoitukset: korkeintaan 10 liitettä, yhteiskoko korkeintaan 2000KB, yksittäisen liitteen koko korkeintaan 500KB
Huomaa, että liitetiedostot vaativat valvojan hyväksynnän.
Varmistus:
Kirjoita kuvassa näkyvät kirjaimet
Kuuntele kirjaimet / Pyydä uusi kuva

Kirjoita kuvassa näkyvät kirjaimet:
Suomen ex-pressan (Sale) sukunimi:
Saunassa käytetty vasta on toiselta nimeltään?:

Oikotiet: paina alt+s lähettääksesi viestin, tai alt+p esikatsellaksesi


Lähettämällä viestin hyväksyt kirjoitussäännöt


Yhteenveto

Kirjoittanut: 99
« : 24.03.2011 kello on 21:37 »

Eli modeille toivomus varhaisesta puuttumisesta, pätee vähän samalla tavoin kuin nuoriin, lapsiin joilta nekatiivinen kehitys täytyisi saada ajoissa, viimeistään jo tarhaiässä, käännetyksi positiivisen energian puolelle.

Se toisten asioihin puuttuminen on aina varmasti hankalaa, mutta jollei sitä pysty tekemään ajoissa on usein moniongelmainen vyyhti tiedossa.

Yritetään puuttua, ja on jo puututtukin ja annettu myöskin bannia. Sittemmin ko. henkilö on poistunut takaisin sinne naapurisaitille, joten ei ole enää täällä.

Myöskin lievempiä tapauksia varten täällä on "hiekkalaatikko" jonne siirretään nuo vänkkäämiset ja semmoset epäasialliset viestit. Siellä sitten voi jatkaa keskustelijat vänkäämisiään poissa muiden silmistä.  ;)

Tavoite olisi kumminkin pitää saitti semmosena ettei se tarvitsisi juurikaan moderointia..
Kirjoittanut: tapani pokkinen
« : 24.03.2011 kello on 19:07 »

Ei minunkaan mielestä pidä alkaa erittelemään mitenkään info- ja org-jengiä toisistaan!  Uskoakseni ero on pikemminkin siinä kun infon puolella asiat meni saivartelun puolelle ja kuka sellaista haluaa vapaa-aikanaan setviä!Toinen seikka oli myös infon jatkuvuuden suhteen tapetilla ollut kysymys...

Minusta porukoilla ei ole mitään eroa toisiinsa, ehkäpä kirjoittelu on ystävällisempää orgin puolella...


Iloista kevättä kaikille!!                                                     t migel

On tosi surku kun infon puolelle ilmestyi se yksi nimeltämainitsemato n ja sai käytöksellään muutamia hengenheimolaisia mukaansa. Vielä pari vuotta sitten tuollaiset riidankylväjät olisi naurettu porukassa pihalle tai muutoin pantu jonkinaikaiseen panniin ja jollei sekään auta niin joukosta pois.

Se on tosi kumma kuinka monet saitit aikaa myöten muuttuu :(  Jääkö siinä ajan myötä jotain jyväsiä hampaankoloon ja sitten se alkaa pikkuhiljaa näkymään vaihvikkaisena mollaamisena ja kohta ihan suorana nälvimisenäkin. Minua ei tuolla infon puolella kukaan (ymmärtääkseni) nälvinyt, mutta täytyy tunnustaa, että myötähäpeän mukana alkoi hävitä ilo avata koko saittia. Tämä uuden orgin avaus tulikin ihan taivaan lahjana, vaan harmi on kun niin monta erittäin hyvää tyyppiä on jäänyt sinne infon puolelle. Vaan siellä on ne Junttieinaritkin ja siellä olkoot ja pöriskööt >:( Ei vaan menisivät mielummin hetkeksi nurkkaan istumaan, kokisivat ahaa elämyksen ja parantaisivat tapansa, jonka jälkeen näyttäisivät muille karavaanarihengen oikeanlaista esimerkkiä.

Eli modeille toivomus varhaisesta puuttumisesta, pätee vähän samalla tavoin kuin nuoriin, lapsiin joilta nekatiivinen kehitys täytyisi saada ajoissa, viimeistään jo tarhaiässä, käännetyksi positiivisen energian puolelle.

Se toisten asioihin puuttuminen on aina varmasti hankalaa, mutta jollei sitä pysty tekemään ajoissa on usein moniongelmainen vyyhti tiedossa.
Kirjoittanut: Dorotea
« : 24.03.2011 kello on 16:39 »

Minkä vuoksi olisi tärkeää että infolaiset kävisivät orgin puolella lukemassa treffeistä???

Ei heidän tarvitsekaan, kun kaikki oleellinen on siellä. :D
Kirjoittanut: migel
« : 24.03.2011 kello on 16:37 »

Minkä vuoksi olisi tärkeää että infolaiset kävisivät orgin puolella lukemassa treffeistä???
Kirjoittanut: 99
« : 24.03.2011 kello on 16:24 »

Enää en viitsi muuttaa sitä. Katsotaan mitä tuleman pitää. Ei ainakaan kenenkään pitäisi siitä palkokasveja saada itseensä. Koitin neutraalia tehdä siitä. :D

Joo, hyvä se on. Ja jos joku tosta vetää rokat nenään on siinä itessään vika, sen verta neutraali kirjoitus. ;)
Kirjoittanut: Dorotea
« : 24.03.2011 kello on 16:18 »

Enää en viitsi muuttaa sitä. Katsotaan mitä tuleman pitää. Ei ainakaan kenenkään pitäisi siitä palkokasveja saada itseensä. Koitin neutraalia tehdä siitä. :D
Kirjoittanut: 99
« : 24.03.2011 kello on 16:12 »

Siellä se kutsu on. :D

http://karavaanari.info/index.php?topic=8631.0

Hienoa :D

Tosin olisin toivonut että "Seuraavat asiat olen jo sopinut...." listauksen tilalla olisi ollut vain teksti: Lisätietoja treffeistä saat täältä

 ;) ;D
Kirjoittanut: Dorotea
« : 24.03.2011 kello on 16:05 »

Kirjoittanut: sipu
« : 24.03.2011 kello on 15:52 »

Moni?? Sen verran olen infossa käynyt, etten ymmärrä tuota. Ei siellä ainakaan erityisempiä keskusteluja ole ollut, joitain hajaheittoja vain, joissa on enempi kyse henkilökohtaisista suuttumisista.

Kyse lienee muutamasta yksilöstä, joista tuskin ketään treffit edes kiinnostaisi.

itse en mihinkään ihmeeliseen ole törmännyt infonsivuilla tai no käyn siellä vain silloin tällöin enkä niin aktiiviste kuin täällä , mutta mihinkään pahan suopaan en ole törmännyt .. en kyllä etsinytkään ... jot en usko , et ketään suuttuu , jos laittaa treffit sinnekkin .. eihän täs nyt mitään sotaa ola alkamassa .. vaan hyvässä mielessä ois kivaa tavat vaanareita , jotka jo ovat minullekkin  tulleet aika tutiksi  " kamuiksi " ja  vain näillä sivustoilla ja  kaikki ovat niin kivoja , kuin oisin tuntenut jo iät ja ajat vaikka vasta täällä olen teittiin "tutustunut "..  no muutamat olen nähnyt eläväs elämäs ja toivonkin monen monen muunkin näkeväni ... joskus ja  jossain  :)...kiitos teille orgi. kamuni ...  :) :) :)
Kirjoittanut: Alan
« : 24.03.2011 kello on 15:17 »

infossa on moni joka ei ole täällä periaate tai muista syistä, linkittäminen tänne johtaa ei toivottuun keskusteluun ja pidetään siellä huonona asiana, jos täällä oleva keskustelu on avoin myös vierailijoille tilanne selkeämpi

Moni?? Sen verran olen infossa käynyt, etten ymmärrä tuota. Ei siellä ainakaan erityisempiä keskusteluja ole ollut, joitain hajaheittoja vain, joissa on enempi kyse henkilökohtaisista suuttumisista.

Kyse lienee muutamasta yksilöstä, joista tuskin ketään treffit edes kiinnostaisi.