Kirjoittanut: tapani pokkinen
« : 2.03.2011 kello on 21:28 »Pidä pihakirppistreffit kevväämmällä!!!
Tunnustan, kaikkien muiden paheiden lisäksi, vaan kyllä aika tavaran kaupitsee.
Kirjoittanut: tapani pokkinen« : 2.03.2011 kello on 21:28 »Pidä pihakirppistreffit kevväämmällä!!! Tunnustan, kaikkien muiden paheiden lisäksi, vaan kyllä aika tavaran kaupitsee. Kirjoittanut: Alan« : 2.03.2011 kello on 21:15 »Keväällä on tarkoitus raskaalla kädellä ojennella paikkoja........... .ne jotka asuu liki kaatopaikkaa tekee löytöjä Pidä pihakirppistreffit kevväämmällä!!! Kirjoittanut: Onneva« : 2.03.2011 kello on 18:37 »Taidan olla tästä ketjusta niitä harvoja joka ei hamstraa.
Meillä menee roinat roskiin kiivaaseen tahtiin, joskus olen itsekkin joutunut katumaan Tämä kaikki tietenkin isännältä ainakin puolisalaa.Ok, ikuinen ahdas asuminen on kyllä rajoittanut liikoja keräilyjä. Kirjoittanut: migel« : 2.03.2011 kello on 13:09 »Keväällä on tarkoitus raskaalla kädellä ojennella paikkoja........... .ne jotka asuu liki kaatopaikkaa tekee löytöjä
![]() Kirjoittanut: Turhan Höpöttäjä« : 2.03.2011 kello on 12:47 »Niitä varastoituja tavaroita kannattaa välillä lajitella että tietää mitä varastossa on. Se on sama minkä kokoinen säilytystila on, tavaraa on aina vähintään 120% varaston tilavuudesta.
![]() Kirjoittanut: AV64« : 2.03.2011 kello on 12:00 »Joskus ollut hamsterin vikaa, mutta olen onneksi saanut karsittua sen tavan pois itsestäni.
Kirjoittanut: sipu« : 2.03.2011 kello on 11:57 »Aikoinaan oli kaatopaikka tuossa 7 km päässä ja sieltä tuli tehtyä "löytöjä" kun vein sinne tavaraa. Valittelin yhtenä kesänä naapurille, että tälle kesälle on joutunut viemään 2 kertaa romuja kaatikselle. Naapuri lohdutteli vain, että sinulla on ollut hyvä romuvuosi. joo just noin ... jot ei voi mitään heittää pois ... ja jos siivoo vaix köökin kaapit ... niin ei mistään mitään löydä , mut kun ne ovat hiukka sillai et millai ... niin jopas löytääkin ... ![]() Kirjoittanut: Aippe« : 2.03.2011 kello on 11:23 »Aikoinaan oli kaatopaikka tuossa 7 km päässä ja sieltä tuli tehtyä "löytöjä" kun vein sinne tavaraa. Valittelin yhtenä kesänä naapurille, että tälle kesälle on joutunut viemään 2 kertaa romuja kaatikselle. Naapuri lohdutteli vain, että sinulla on ollut hyvä romuvuosi.
Kyllä maalla asuessa tahtoo kertyä kaikkea tarpeetonta ja joskus tarpeellista nurkkiin ja sen olen huomannut kun heität jonkin tarpeettomalta tuntuvan kapineen pois niin heti lähipäivinä sille olisi tarvetta. Kirjoittanut: vippe« : 2.03.2011 kello on 10:25 »Mä hampstraisi 500egun seteleit..mut ei niit löydy mistään
![]() Keittiö rempas heitin kaik pskat kamat veks..On muuten puhdistava ,siis myös henkisesti, kokemus toi tarpeettomien romujen pois heitto! Kirjoittanut: sipu« : 2.03.2011 kello on 10:18 »Olisikohan sitä hamsterin vikaa meikäläisessäkin. Taloon rakennettiin käytövintti. Se tuli täyteen tavaraa. Sit piti laitaa pihaan puuliiteri/talousrakennus/autotalli. Aika täysi on sekin. Ajatuksissa takapihalle piharakennus. Toivottavasti ei kuitenkaan. just toi , kun ei muista , et jo omistaa jonkun tuotteen ja ostaa tilalle uuden ... ![]() migelil sen vert , et jos ja kun mä jotain tarviin ... sovitaaks , et ostan sulta sit tai ainakin kysyn ekaks onks sul sellaista ? ![]() |