Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone
Mitäs kuuluu?
"Masi":
Kuumetta reissuun on, mutta, mutta 15 päivä kuluvaa kuuta menee matkamökki isoon huoltoon, vaihtuu kaikki hihnat, vesipumppu sun muut rensselit normi huollon lisäksi. Eikä tässä vielä kaikki. 17 päivä on pojan musikki opiston, Groove Hall, joulukonsertti Kerst rock ( joulu rock ) ja vasta 18 päivä kuluvaa kuuta pääsen reissuun mies-aikaa viettämään kolmeksi päiväksi. Sitten tulee vaimo ja poika Barcelonasta kyytiin ja palataan normaaliin matkamökki matkailuun ( luojan kiitos, vaikka en halle lujaa immeinen olekkaan ).
Jokohan piisas veto- auton verran ? 😉
Tämmöstä tänään, huommenna uudet kujeet.
Turhan Höpöttäjä:
--- Lainaus käyttäjältä: Bavaria - 9.12.2016 kello on 22:16 ---Kuumetta reissuun on, mutta, mutta 15 päivä kuluvaa kuuta menee matkamökki isoon huoltoon, vaihtuu kaikki hihnat, vesipumppu sun muut rensselit normi huollon lisäksi. Eikä tässä vielä kaikki. 17 päivä on pojan musikki opiston, Groove Hall, joulukonsertti Kerst rock ( joulu rock ) ja vasta 18 päivä kuluvaa kuuta pääsen reissuun mies-aikaa viettämään kolmeksi päiväksi. Sitten tulee vaimo ja poika Barcelonasta kyytiin ja palataan normaaliin matkamökki matkailuun ( luojan kiitos, vaikka en halle lujaa immeinen olekkaan ).
Jokohan piisas veto- auton verran ? 😉
Tämmöstä tänään, huommenna uudet kujeet.
--- Lainaus päättyy ---
Hyvä, sinä olet käsittänyt tämän karavan palstaksi. Thumb
Mutta kun minä olen erilainen nuori, niin:
Tämän aamun Savon Sanomissa oli Talo tohtori palstalla Panu Kailalle kysymys. Lähes valmiin talon kyprok levyn maalauksesta. Oli sinnä kysyjä kertonut muutakin talonsa rakenteesta. Kaila ei pystynyt vastaamaan muuta kuin, että yhä hometalojen rakentaminen jatkuu.
Milloinkahan hometalojen rakentajat saadaan vastuuseen. ::)
"Masi":
Se on se plastikki joka paikassa huono juttu, tyynessä valtameressä iso muovilautta kuljeksii, afrikassa savanneilla iso muovipussi kasat vaeltelee tuulen mukana. Pohjois euroopassa talot homehtuu plastikki kalvon alla ja ihmiset maalaa talonsa päältä ja sisältä plastikka maalilla. Pitäs pistää linnaa koko plastikan keksijä. ;)
Alan:
:laugh:
Kovin on kuumia tunteita herättävä aihe. Taitaa hometalot olla lähinnä pilallekorjattuja rintamamiestaloja ja huonosti rakennettuja 60-80 -lukuisia.
Itellä ei ole vielä hometta näkynyt, vaikka on niin höyrysulku kuin täysin virheetön lateksipintakin. Vääriin kohteisiin niitä ei saa laittaa, eikä huonosti tehdä.
Saattaapa olla tiedon puutetta tästä aiheesta osalla...
Turhan Höpöttäjä:
--- Lainaus käyttäjältä: Alan - 10.12.2016 kello on 15:56 --- :laugh:
Saattaapa olla tiedon puutetta tästä aiheesta osalla...
--- Lainaus päättyy ---
Kuten Panu Kailalla. ::)
Eikä orgilaisilla tietysti ole muoviin käärittyjä hometaloja.
Eikä orgilaiset roskaa.
Eikä orgilaiset kuseksi vessan pytyn reunoille.
Eikä orgilaiset aja toistensa puskurissa kiinni
Orgilaiset ovat liikenteessä toiset huomioon ottavia.
Jos joku laittaa vilkun päälle, orgilainen heti antaa tietä.
Suojatie käyttäytyminen on myös orgilaisilla jalankulkijat huomioon ottavia.
...Ainakin yhdellä on nämä asiat kunnossa... ;D ;D
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta