Tekniikkakeskustelut > Matkailuautot

Ensimmäistä retkeily-/matkailuautoa hankkimassa ainoaksi autoksi

<< < (16/19) > >>

Alan:

--- Lainaus käyttäjältä: Turhan Höpöttäjä - 13.04.2014     kello on 09:27 ---Mistä.  :)

--- Lainaus päättyy ---

Luutuneista asenteista, joiden taustalla on tietämättömyys uudemmasta tekniikasta.

Vesseli:

--- Lainaus käyttäjältä: Alan - 13.04.2014     kello on 11:16 ---Luutuneista asenteista, joiden taustalla on tietämättömyys uudemmasta tekniikasta.

--- Lainaus päättyy ---

Saattaa olla luutunut asenne, mutta kokemukseni Traumasta on sellainen, että ei ikinä
matkakulkimeeni. Kun kulkimen arvo on kymmeniä tuhansia, niin miksi pilata mukavuus
muutaman tuhannen euron laitteella.

Alan:
Eli ensimmäisen kulkineen hankkijan on hyvä tietää, että oikeaa vastausta siihen, mikä on paras lämmitysmuoto, ei ole olemassa. On vain erilaisia mielipiteitä.

Pienehköön, pääosin kolmen vuodenajan käytössä olevaan kulkuautoon Truma ainakin sopii oikein hyvin, sitä tuskin voi kukaan kiistää.

Karrppa:
Trumasta ei ole itsellä kokemuksia minkäänlaisia. Täytynee melkein kokeeksi vuokrata tuollanen trumalla ja mieluisalla pohjaratkaisulla oleva auto. Keväästä syksyyn varmaanki tulis autolla liikuttua (riippuen toki talvesta).

Tuohon omaan pudjettiin ei valitettavasti löydy aldella olevia autoja tai sitten ovat toosi harvassa.
Pari sopivaa mallia tuossa oiskin tarjolla. Ci mizor vm.00 ois yks vaihtoehto. Isolla takatallilla. Perässä parisänky, lapsille oma nukkumapaikka alkovissa ja vielä ruokailua varten pöytäryhmä turvavöineen. Auto on vaan 3850kg painoinen niin jokohan tuollasessa on verot ja vakuutukset kuinka korkealla? Toki saa ehdotuksia laittaa autoista jos tuohon pudjettiin tietää edellä mainituilla vaatimuksilla olevan malleja.

Turhan Höpöttäjä:
Yhäkkin luutunut asenteeni on, Truma vaunuun ja nestekiertoinen autoon.  ;)

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View