Tekniikkakeskustelut > Sekalaiset

Kahvikone työpaikalle?

<< < (4/5) > >>

tsahkali:

--- Lainaus käyttäjältä: megaman -  4.04.2019     kello on 11:17 --- Itse jopa lämmitän aamukahvit uudelleen, kun herään myöhemmin kuin muut.

--- Lainaus päättyy ---

 :o
Ei tulis mieleenkään!
Tosin, kun kone jauhaa pavut ja keittää kahvin juuri silloin kun tekee mieli, ei ole ongelmia.
Kahvi ei 'seiso' kun kupissa hetken.

megaman:
^ Tykätäänkö siellä pohjosessa muuten vahvoista kahveista? Tuli mieleen yks eetu joka oli paikallisen betoniaseman remppaukkona -80 luvun alussa, ei saanut keittää kahvia montaakaan viikkoa, kun se latasi keittimen suodattimen aika kukkuroilleen kahvijauhoja... tyyliin lusikka seisoi pystyssä. Oli aika hyvät ilmeet kuskeilla, kun sitä myrkkyä hörppivät...  ;D

Joku haluaa kahvinsa tuoreena vastajauhetuista pavuista, mikäs siinä. Itse häivytän kitkeryyden kermalla. Ei se ole sen kummempaa. Toiselle kelpaa kympin laitteet toiselle tonnin.

Arska:
Hyi, kahviin kermaa. Sitä en voi juoda, juon kahvin mustana ennemmin.

megaman:
No voi Kyynel!  ;D

seppoko:

--- Lainaus käyttäjältä: Arska -  4.04.2019     kello on 12:25 ---Hyi, kahviin kermaa. Sitä en voi juoda, juon kahvin mustana ennemmin.

--- Lainaus päättyy ---

Vatsa ei siedä mustaa kahvia eikä suu kerman kanssa. Siis tilkka maitoa, kiitos.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View