Tekniikkakeskustelut > Kori ja alusta
Ratin kääntö aiheuttaa kovan äänen
Karrppa:
Onko tuossa ohjaustehostimessa jokin tietty paikka mistä alkaa vuotamaan? Omassa tuli tehostinöljyt kartanolle ja vuotaa tuolta öljypohjan takaa jostain.
Hauho:
Minulla 23000 km ajettu Ducato josta katosi tehostinöljyä siten ettei mitään jälkiä ollut missään. Huollossa kiristivät kaikki tehostimen liittimet joista kuulemma oli yhdessä hiukka löysyyttä. Lienee tullut ulos niin hienosti ettei jättänyt jälkiä mihinkään, ei sumu- eikä tippajälkiä.
Karrppa:
Luultavasti ruoste iskeny näihin putkiin ja nyt kiinnostaisi mistä uudet letkut/putket saa? Autohan on vanha -00 vuotinen. Vielä en ole ehtinyt tutkimaan tarkemmin mutta luulisin ruostetta syyksi.
tsahkali:
--- Lainaus käyttäjältä: Karrppa - 2.06.2017 kello on 19:45 ---Luultavasti ruoste iskeny näihin putkiin ja nyt kiinnostaisi mistä uudet letkut/putket saa? Autohan on vanha -00 vuotinen. Vielä en ole ehtinyt tutkimaan tarkemmin mutta luulisin ruostetta syyksi.
--- Lainaus päättyy ---
Kuhan tutkit, sitten sen tietää.
Lerssinen:
Vähä paremmin varustettu hydrauliikkaliike tekee ne putket kokonaan letkusta, kestää loppuauton eliniän ja on nätti vetää mistä haluaa ku taipuu jokasuuntaan. :)
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta