Tietääkö joku miten voisi paikallistaa kartalle koordinaattien avulla.
Suomen kartalle?
http://kansalaisen.karttapaikka.fi/kartanhaku/osoitehaku.html?lang=fi
Sivuja: [1] Siirry alas
Tietääkö joku miten voisi paikallistaa kartalle koordinaattien avulla. http://kansalaisen.karttapaikka.fi/kartanhaku/osoitehaku.html?lang=fi Kiitos tuosta Tsahkali!
Kuka löytää vastaavan Eurooppa tasolta? On se haku näköjään Googlellakin, pitää vaan antaa paikka pitemmän kaavan mukaan:
http://support.google.com/maps/bin/answer.py?hl=fi&answer=18539 Jälleen kiitos, matkalle lähtö ja paljon hommaa siksi huusin apua!
.. Se on vieläkin helpompaa; rittää pelkät desimaalit (lat, long), joissa etumerkki kertoo puoliskon (+/-=P/E ja +/-=I/L) - esim. https://maps.google.fi/maps?q=54.069462,23.083305&num=1&t=m&z=12 Se on vieläkin helpompaa; rittää pelkät desimaalit (lat, long), joissa etumerkki kertoo puoliskon (+/-=P/E ja +/-=I/L) - esim. Kiitos! Noinhan se pitäisikin olla, paitsi että noita välimerkkejä en keksinyt.. Kuten Nokian kännyköissä ja heidän nettisivullakin.
Sivuja: [1] Siirry ylös
|