Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone

Monellako on mopo

<< < (21/30) > >>

Alan:

--- Lainaus käyttäjältä: Onneva -  6.04.2016     kello on 20:43 ---Mä olen jo varttunut rouva, ei mun mopoa ole viritetty   :laugh:

--- Lainaus päättyy ---

Pääsi kyllä huutonauru nyt. Onnevan olemus kun ei nyt oikein ole varttuneen rouvan.  :laugh:

Vaan totta varmaan tuo, miten mopolla pitää ajaa. Ite ajattelin enemmän isompia teitä, kaupungin kaduilla mopoautokin on melkein ok, kun kulkisi sen 55 mieluummin kuin 45, ei jäisi jalkoihin. Vaan kun mopoautolla ajellaan nelostiellä sadan rajoitusalueella, niin on melkein ajan kysymys, koska joku pökkää.

T-Cat:
Muuan vuosi sitten näin Ähtärin likellä jossain näyttelyssä (poliisin) miten mopo-auto oli vaurioitunut kolarissa, hiljaseksi veti. Paluumatkalla Powerparkiin näin sitten livenä mihin kuntoon meni mopo-auto kiilattuaan matkailu-auton eteen liittymästä. Silloin kypsyi päätös että meidän Prinsessa ei tule ikinä ajamaan mopo-autoa, ei sellaista kuulemma haluakaan.

JJJ:
Huomenna yli 10 celsiusta, aurinkoista ja vapaapäivä. Ei muuta kuin mopedi tulille ja baanalle.

88k5:

--- Lainaus käyttäjältä: T-Cat -  6.04.2016     kello on 22:57 ---Muuan vuosi sitten näin Ähtärin likellä jossain näyttelyssä (poliisin) miten mopo-auto oli vaurioitunut kolarissa, hiljaseksi veti. Paluumatkalla Powerparkiin näin sitten livenä mihin kuntoon meni mopo-auto kiilattuaan matkailu-auton eteen liittymästä. Silloin kypsyi päätös että meidän Prinsessa ei tule ikinä ajamaan mopo-autoa, ei sellaista kuulemma haluakaan.

--- Lainaus päättyy ---
Näiden mautojen turvattomuudesta puhuttaessa kannattaa muistaa, että harvoin ne henkilövahingot johtuvat sen rakenteen keveydestä, vaan vastapuolen "raskaudesta" - mopolla alle jäätäessä kävisi vielä pahemmin.. Kyllä mautossa selviää vähemmin vahingoin liikennemerkkiin törmätessä, mitä mopolla töpeksiessä.

Ei mopon sarvissa saa olla yhtään tyhmempi kuin mauton ratissakaan.

Ossi66:

--- Lainaus käyttäjältä: retkeilijä -  6.04.2016     kello on 20:08 ---Ensimmäinen moponi.

(Kuva piiloitettu, klikkaa tätä niin näet kuvan.)

--- Lainaus päättyy ---

Onko Hopeasauma?

Tallissa ollut jo 15v yksi -59 hopeasiipi Deluxe odottamassa inspiraatiota.

(tsahkalille - ei oo tapahtunut mopolle vielä mitään  :(  )
 

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View