Tekniikkakeskustelut > Karavaanarin elektroniikka
Voinko siirtää SIM kortin mokkulaan?
seppoko:
--- Lainaus käyttäjältä: 99 - 16.01.2013 kello on 20:45 ---Mikä mokkula on kyseessä?
--- Lainaus päättyy ---
Huawei E1820 HSPA
tsahkali:
--- Lainaus käyttäjältä: kahtaenvaihda - 16.01.2013 kello on 21:17 ---riippuu minkä verkkomuodon palvelualueella asuu. PALAAN taas vanhaan aiheeseen. On olemassa kahta eri 3G taajuusaluetta. 900mhz ja 2100 mhz. Vanhoista mokkuloista ja puhelimista puuttuu tuo 900 taajuus. Ja kun on paikka missä ei omalla operaattorilla ole tuota vanhempaa (2100 verkkoa) Se mokkula tai puhelin toimii tällöin vain 2G (edge) vauhdilla. Piste
--- Lainaus päättyy ---
No, on niissä silti eroja. Kun minulla tulee tavaraa 4Mb nopeudella, tuossa lähellä ei koskaan mene yli kahden wanhemmalla kilkkeellä. Edge ei siihenkään pysty.
Ipsu:
--- Lainaus käyttäjältä: 99 - 16.01.2013 kello on 20:06 ---Voipi pitkälti joutua siitä että jos käytät tikkua Linuxissa, niin silloin lukitus ei ole päällä (koska et käytä tikun yhteysohjelmaa) ;)
--- Lainaus päättyy ---
Meillä on ainakin toiminu parillakin eri kortilla mokkula, ja tosiaan vintoosa käytössä ;)
99:
--- Lainaus käyttäjältä: seppoko - 16.01.2013 kello on 21:24 ---Huawei E1820 HSPA
--- Lainaus päättyy ---
Tuolla vois lähteä toimimaan:
http://www.huaweidevice.com/worldwide/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=MzIyMjc=
seppoko:
--- Lainaus käyttäjältä: 99 - 16.01.2013 kello on 23:00 ---Tuolla vois lähteä toimimaan:
http://www.huaweidevice.com/worldwide/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=MzIyMjc=
--- Lainaus päättyy ---
Kun taito ei riitä, niin se ei riitä!! :( :(
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta