Tekniikkakeskustelut > Karavaanarin elektroniikka

Navigaattoria Venäjälle

<< < (4/5) > >>

Kimmo75:
Vastailen tähän unohtuneeseen asiaan, mutta nykyiseen omaan tilanteeseen on reissut "vain" Viipuriin ja reissut laajenee kyllä kunhan asia hoituu mutta Viipurissa saa matkailuauton sähköroikan päähän keskustan hotellin vartioidulla parkkipaikalla. Ja hintataso ei ole kova mutta en nyt muista tarkalleen summaa.... 5€?? Yö?? Siellä kyllä näkyy viikonloppuisin matkapirssejä mutta ovatko matkailija myös täällä? Viipurista saa ostettua paikanpäällä navigaattorit Venäjän kartoilla, että sekin onnistuu. Eli olikos muita sielläpäin käyviä ja myös tulevaisuudessa innostuvia reissaajia? 

K.E.V:
https://maps.here.com/?x=ep&map=60.70242,28.76161,14,normal   löytyy ilmaiseksi omaan puhelimeen. Tablettiin jne

Kimmo75:
Kyllä tuolla pärjää ihan hyvin kunhan on osoite tiedossa minne on menossa. Kannattaa ladata vaikka kotimaassa liikkuessa ja myös tuolla idässä. Googlen mampsia kun käyttää reittisuunnitteluu tuon ohella niin pärjää idässä mutta kylmiltään reissaamista ehdotan "matkanjohtajaa"

Arska:
Tossa yhtenänä päivänä ja jopa selvin päin sovittiin lähteä karjalankierroksell a,siis sellanen päivä tai pari kannasta kierrellen. Kavereilla oli jo matkareitti valmiina, no ehtona tientenkii että oon jo eläkkeellä niin voin lähtee keskellä viikkoa reissuun.


Sent from my iPad using Tapatalk

seijantie:
Kuinka nuo osoitteet,pitääkö ne kirjoittaa kyrilisillä kirjaimilla?Tanska ja siitä eteenpäin eurooppaan osoitteet ongelmallisia kun ei osaa niitä kirjoittaa paikalliseen asuun. :o

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View