Tekniikkakeskustelut > Karavaanarin tietotekniikka
Onko Windows XP:n päivät luetut?
seppoko:
http://camwood.com/
Alan:
Täh! Mulla on vielä ysiviitonenkin yhdessä koneessa.
No en ole kyllä sitä 7 vuoteen edes avannut... ;D
88k5:
Niin, kait jos tuo 8.3.2014 pitänee paikkansa.. loppuu siis päivityksien saaminen. Käyttäähän voi siltikin :-[
Softatekijät voivat huoletta jättää sitten XP:llä testaamisen pois.
Eikkös se pitänyt olla jo 2010 - sitten sitä on siirretty ainakin kerran ellei kaksikin.. :-X
tsahkali:
--- Lainaus ---Eikkös se pitänyt olla jo 2010 - sitten sitä on siirretty ainakin kerran ellei kaksikin.. :-X
--- Lainaus päättyy ---
Eikä ihme, XP on hyvä alusta. Jossain vaiheessa vaan tulee eteen, ettei oo ajureita....
99:
--- Lainaus käyttäjältä: 88k5 - 29.11.2012 kello on 22:30 ---Eikkös se pitänyt olla jo 2010 - sitten sitä on siirretty ainakin kerran ellei kaksikin.. :-X
--- Lainaus päättyy ---
Joo, koska Linuxit alkoivat vallottaa markkinoita miniläppäreillä. Joten MS toi kiireen vilkkaan XP:n noihin miniläppäreihin, koska Vista oli niihin liian raskas. Nyttemmin miniläppärit ovat käytännössä kuolleet pois, kun ne eivät toimineet kovinkaan hyvin XP:llä (tarvitsi tehoja ajamaan virusturvaa etc).
Nyt MS yrittää puhelinpuolella samaa, saa nähdä onnistuuko. (toivottavasti ei, muuten näemme semmoiset vendor lockit että oksat pois >:( )
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
Siirry pois tekstitilasta