Onko tuo sieltä Kouvola- Lappeenranta väliltä
Sivuja: [1] Siirry alas
*****
Onko tuo sieltä Kouvola- Lappeenranta väliltä
Onko tuo sieltä Kouvola- Lappeenranta väliltä Tämän Ubuntun Firefox FxIF-lisäkikkareella siitä hyvä että se antaa suoran karttalinkin jos koordinaatit vain löytyy kuvasta Eli tuommoisen antaa: http://www.openstreetmap.org/?mlat=60.95990285563889&mlon=27.82410655688889&layers=M
*****
Tämän Ubuntun Firefox FxIF-lisäkikkareella siitä hyvä että se antaa suoran karttalinkin jos koordinaatit vain löytyy kuvasta Näytti olevan koordinaattilinkit Safarillakin vaik´ei lisäkikkareita olekkaan. Tämän Ubuntun Firefox FxIF-lisäkikkareella siitä hyvä että se antaa suoran karttalinkin jos koordinaatit vain löytyy kuvastaMitkäs tuon koordinaatit on kun 99% tämän palstan käyttämistä tietojärjestelmistä on wintoosaa... Salpalinja, aivan upea historiallinen nähtävyys. Vielä ehtii tässä kuussa Miehikkälän salpalinjamuseoon http://www.salpakeskus.fi/index.php?l=1&path=2,0,0 .
On näkemisen ja kokemisen arvoinen paikka. Saa vähän mielikuvaa mikä on ollut pelkotilan voimakkuus itsenäisyyden menettämisestä silloin kun tuota on tehty. Suosittelen, ja parkkipaikalle jos jää yöpymään niin melkoisessa puskassa tuntee olevansa.
*****
Tämän Ubuntun Firefox FxIF-lisäkikkareella siitä hyvä että se antaa suoran karttalinkin jos koordinaatit vain löytyy kuvasta Kiitti vinkistä Mitkäs tuon koordinaatit on kun 99% tämän palstan käyttämistä tietojärjestelmistä on wintoosaa... Ei, vaan 80,7% käyttää windowssia (luvussa mukana myös WP7). Ja eiköhän tuon tai vastaavan kikkareen saa myös MS pohjaisille selaimille Sivuja: [1] Siirry ylös
|