Matkailukeskustelut > Yleiset leirintäalueet
Ähtärin eläinpuiston leirintäalue
Ipsu:
Viime kesänä käytiin ja lapset kyllä viihtyivät. Plussana jäi mieleen uudet huoltorakennukset Thumb
Vaeltaja:
Kaksi viikkoa sitten kävimme. Alue on mielestäni hintava. Sähkö on erikseen hinnoiteltu 6€/vrk, mutta pakkomyyvät sen, koska kaikki caravan paikat ovat sähköpaikkoja.
Alueella on hyvät siistit huoltotilat. Leikkipaikka näkyi olevan pieni, mutta lapsia siellä oli leikkimässä pitkin iltaa.
Leirintäalueen vastaanotosta saa ostettua pääsyliput eläintarhaan syyshintaan 10€/henk. Avaavat vastaanoton kohdalla, tien toisella puolella olevan eläinpuiston portin lipun ostaneille. Pääsee heti portin jälkeen kierrokselle, eläimiä katselemaan.
http://www.ahtarinelainpuisto.fi/WebRoot/309230/layout2006.aspx?id=309254
joo o:
Silloin kun meidän lapset olivat pieniä niin kävimme Ähtärin eläintarhassa. Jo auton parkkialueella meidät ohjattiin kahville asuntovaunuun. Siellä erittäin akressiiviset myyjät sitten kahvin jälkeen kävivät kimpuuni ja myivät puoli "väkisin" tietosanakirjsarjan reilulla 1000 mk mukaamme? Silloin sain kammoni asuntovaunusta.
Meni lähes 30 vuotta kun ostin ensimmäisen asuntovaununi ;D
ihaa:
Aamun harmautta Ähtärin leirintäalueella.
Lasten leikkipuisto ei säväyttänyt. Missä on kiikku ? :-\
pamaus:
Aivan siistin näköinen, mutta ei pahasti ruuhkaa.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta