Tekniikkakeskustelut > Primus

2470 kiertovesipumppu ääntelee

<< < (15/16) > >>

remppa:

--- Lainaus käyttäjältä: kahtaenvaihda - 14.02.2013     kello on 20:30 ---Mä pyydän 3x tuntihinnan jos poka seisoo vieressä. 10x jos neuvoo , jos *ittuilee en tee ollenkaan  :P :laugh:

--- Lainaus päättyy ---
:D

perho-ukko:

--- Lainaus käyttäjältä: mjo33400 - 14.02.2013     kello on 20:54 ---Ei poka vaan ne neuvojat, niitä riittää joka vaunualueella. ;D

--- Lainaus päättyy ---
  Taas yksi syy,miksi en neuvo sähkö ja eletroniikka asioissa,jos en tiedä varmasti kysyjän hallitsevan määrättyjä perusasioita,pelle-pelottomat tehkööt omia kytkentöjään !!!

Raimo:
Tääläkin kiertovesipumppu oireilee. Pyörii mutta pitää melkoista ääntä, aivankuin laakeri olisi väljä ja alkaa sellainen resonointi joka tuntuu myös pienenä värinänä käteen. Siis voisko toikin johtua konkasta eikä laakerin väljyydestä. vaunu on -98 mallia ja kiertovespumppu on alkuperäinen.

mjo33400:

--- Lainaus käyttäjältä: Raimo - 16.02.2016     kello on 17:52 ---Tääläkin kiertovesipumppu oireilee. Pyörii mutta pitää melkoista ääntä, aivankuin laakeri olisi väljä ja alkaa sellainen resonointi joka tuntuu myös pienenä värinänä käteen. Siis voisko toikin johtua konkasta eikä laakerin väljyydestä. vaunu on -98 mallia ja kiertovespumppu on alkuperäinen.

--- Lainaus päättyy ---

Jos puhut 12 voltin pumpusta niin ei ole konkkaa. Rasvaus auttaa usein. http://karavaanari.org/index.php/topic,12842.0.html

raimom:
siis kysymys on sähköpatruunan pumpusta. Siitä tuossa ketjussa on väännetty

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View