Tekniikkakeskustelut > 12 voltin järjestelmä
13-napainen pistoke vaunussa.
-------:
--- Lainaus käyttäjältä: kahtaenvaihda - 1.02.2016 kello on 08:55 ---Piru kun en muista. Ohjekirjan 12v kaaviosta näkee onko.
--- Lainaus päättyy ---
Vaihdoin pistokkeen omaan vaunuun ja sulakkeet 2kpl löytyy vasemman etupenkin alta ikkunan kohdalta, seinästä lattian rajasta. ;)
K.E.V:
Uudemmassa ei ollut ainakaan.
mjo33400:
Tämän löysin koneelta. Voiskohan Viemäksen sulakkeet olla jälkiasennus.
-------:
--- Lainaus käyttäjältä: mjo33400 - 1.02.2016 kello on 14:30 ---Tämän löysin koneelta. Voiskohan Viemäksen sulakkeet olla jälkiasennus.
(Kuva piiloitettu, klikkaa tätä niin näet kuvan.)
--- Lainaus päättyy ---
Ihan orginelle asennukselle vaikutti, silloin kun pistokkeen vaihdoin ja tarkemmin miettii, niin on orginal. Kytkiksiä ei oo minulla. Tuo 670 on käytännössä -96 mutta otettu loppuvuodesta 95 käyttöön. Sillon mm. sisustus ja keittiö hieman muuttunut. Samoten s7 ja s5 -00 on mahdollista vaihtaa pistoke. Johdot ovat valmiina.
mjo33400:
--- Lainaus käyttäjältä: Viemäs - 1.02.2016 kello on 16:28 ---Ihan orginelle asennukselle vaikutti, silloin kun pistokkeen vihdoin. Samoten s7 ja s5 -00 on paksu ja samanlainen kaapeli... Tuohan on käytännössä -96 mun vaunu.
--- Lainaus päättyy ---
Siinähän se ero voi olla minun vaunuun.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta