Tekniikkakeskustelut > Karavaanarin tietotekniikka

Peruspuhelinta etsimässä

<< < (5/12) > >>

Alan:
^

Voi olla, että "äijä", joka asiasta päättää, ei arvosta noita kovin korkealle valintakriteereinä. Mutta kokeilen kyllä, ilman muuta.

Sain siitä tarjouksen 128,- , Nokia 99,-.

99:

--- Lainaus käyttäjältä: Alan - 14.11.2011     kello on 20:52 ---Voi olla, että "äijä", joka asiasta päättää, ei arvosta noita kovin korkealle valintakriteereinä. Mutta kokeilen kyllä, ilman muuta.

--- Lainaus päättyy ---

Olikin kommenttina siihen kuinka nopiaan vanhenee ;)

Mut, jos kestävää peruspuhelinta halvalla (69,90€)  tarvitsee, niin sitten tuon pikkuveli Xcover (E2370), valmiusaika vaatimattomasti reilu 2kk ::)

K.E.V:

--- Lainaus käyttäjältä: 99672 - 14.11.2011     kello on 20:36 ---Joten kumpikohan on nopeammin "vanhanaikainen"  ;)

--- Lainaus päättyy ---
Vanhanaikainen tai ei, se ON Samsung, mikäli tarvitset mitään varaosaa niin Nokiaan niitä saat Samsungiin ei, juuri piti saada SGS:ään kosketuspaneeli niin se on liimattu näyttöön kiinni, eli osta molemmat = 150€ No ei se mitään sitä ei suomalaisista osakaupoista löytynyt.  :-X  Sitten Nokiaa saat ladattua missävaan, Samsungin 5:ttä eri laturia ei löydä edes jäniskoira mailta ei mannuilta  ;D
http://www.klc.fi/fin/tuotteet/Matkapuhelintarvikkeet-nokia-varaosat
http://www.polkumyynti.com/
Siinä tärkeimmät.....

putkimies:

--- Lainaus käyttäjältä: kahtaenvaihda - 14.11.2011     kello on 21:08 ---Vanhanaikainen tai ei, se ON Samsung, mikäli tarvitset mitään varaosaa niin Nokiaan niitä saat Samsungiin ei, juuri piti saada SGS:ään kosketuspaneeli niin se on liimattu näyttöön kiinni, eli osta molemmat = 150€ No ei se mitään sitä ei suomalaisista osakaupoista löytynyt.  :-X  Sitten Nokiaa saat ladattua missävaan, Samsungin 5:ttä eri laturia ei löydä edes jäniskoira mailta ei mannuilta  ;D
http://www.klc.fi/fin/tuotteet/Matkapuhelintarvikkeet-nokia-varaosat
http://www.polkumyynti.com/
Siinä tärkeimmät.....

--- Lainaus päättyy ---
Minun tietääkseni lähes kaikki uudet puhelimet latautuu mikro USB laturilla. Ja myös esim. Nokian 701 latautuu myös sillä. Tokivain uuden Nokia 701:n paketissa tulee Vanha tuttu Nokian (pieni) piikkilaturi, joita on ennestäänkin kaikki nurkat täynnä, ja totta on että noita Nokian latureita on ihan joka paikassa lainaksi saatavana kun akku tyhjenee yllättäen. Ja lapsillahan yllätyksiä sattuu, ja on ikävä tilanne kun olisi asiaa lapselle eikä lapsen puhelin vastaa. Se on kusinen tilanne vanhemmalle, jossa muutama kymppi ei tunnu missään... ;)

99:

--- Lainaus käyttäjältä: kahtaenvaihda - 14.11.2011     kello on 21:08 ---Sitten Nokiaa saat ladattua missävaan, Samsungin 5:ttä eri laturia ei löydä edes jäniskoira mailta ei mannuilta  ;D

--- Lainaus päättyy ---

Tiedoksi, puhelimien latausliittimet on nykyään stardardisoitu, joten kaikki uudet laturit ja puhelimet käy ristiin (latausliitin on microUSB). Eli vähän huono argumentti Nokialaisen puolesta ;)

Sitä paitsi, mitä järkeä on korjata 100€ puhelinta takuuajan jälkeen? Vaikka Ei tuo Samppa kovin helposti mene edes rikki. Itsellä samppa on käynyt kerran huollossa ja syy oli silloin viallinen akku, puhelin toimi OK. Nokialaisista kaikki (saippuakotelon jälkeen) on käyneet vähintään kerran korjattavana, viimeksi vaimon 6730 classic eikä se vieläkään toimi luotettavasti (Nyt se on vaimon varapuhelimena, jos tuo HTC jostain syystä menisi rikki). Oma E75 taas pitäisi viedä huoltoon, se kun ei enää synkaa posteja eikä aina kalenteriakaan. Mut se on duunipuhelin niin sillä ei ole niin väliä ;D Oma kinkki ZTE taas porskuttaa ilman mitään ongelmaa 8) 8)

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View