Tekniikkakeskustelut > Kaasulaitteet
Automaattinen pullon vaihtaja
tsahkali:
--- Lainaus käyttäjältä: Reiska78 - 12.01.2022 kello on 23:57 ---Saa: https://www.sarkacaravan.fi/product/14071/etanaytto-multimatik-cpu
Mutta ei kai sillä ole vaikutusta letkunrikkoventtiil ien tarpeellisuuteen asuntovaunussa?
--- Lainaus päättyy ---
Ei mutta muuten se on lähes välttämätön, voi muuten olla kax tyhjää pulloa.
88k5:
Olikohan kuvassa lainkaan paineensäädintä?
Pelkkä vaihtaja
Laaga:
Kyllä automaattinen pullonvaihtaja on ehdoton hankinta. Katot vaan milloin sisällä punainenvalo syttyy ja päivän aikana hankit uuden pullon tyhjän tilalle ja se on siinä.
Turhan Höpöttäjä:
Minulla ei semmosta vaihtajaa ole, joka ilmoittaa milloin pullo vaihtuu. Jos huomaan että pullo on vaihtunut, käyn kääntämässä tyhjästä pullosta sulun kiinni ja täydestä aukia. Samalla on hyvä heittää vedet painostamasta. Ei koskaan ole ollut tilannetta, että olisi kaksi tyhjää pulloa.
elwari:
Käytöstä ja tarpeistahan tämäkin on kiinni. Nyt on toinen talvi menossa vaunussa asumista, niin en kyllä vaihtajaa pois antaisi.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta