Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone

Hyttyskarkotteet

<< < (2/16) > >>

Aakku:
HyttysÄssän lisäksi oli aikaisemmin PunkkiÄssä...

Sitä käytin. Siinä oli Deet arvo vielä paljon korkeampi, kuin HyttysÄssässä.
Uuden PunkkiÄssä+ tehoaine on vaihtunut johonkin IR3535 koostumukseen. Perustuu johonkin hyönteisen suuntavaiston sekoittamiseen.

Ruuteri:

--- Lainaus käyttäjältä: megaman - 10.06.2021     kello on 00:03 ---Deet 50% ei sitten vaatteisiin kannata sumuttaa. Kalliit goretexit menee pilalle.

--- Lainaus päättyy ---
Kunnon aineet niin mitään vaatteita tarvii..

Hauho:
Tutustuin kauan sitten noihin UV-valoa tuottaviin.  Niiden ongelma on Suomen valoisa kesä, toimivat hyvin pimeässä mutta kirkkaana aikana eivät oikein kunnolla. 
Lisäksi ovat tehokkaita yö- ja päiväperhosten eli lintujen ravinnon houkuttelijoita.

"Masi":

--- Lainaus käyttäjältä: Hauho - 11.06.2021     kello on 09:51 ---Tutustuin kauan sitten noihin UV-valoa tuottaviin.  Niiden ongelma on Suomen valoisa kesä, toimivat hyvin pimeässä mutta kirkkaana aikana eivät oikein kunnolla. 
Lisäksi ovat tehokkaita yö- ja päiväperhosten eli lintujen ravinnon houkuttelijoita.

--- Lainaus päättyy ---
Karjasuojiinhan ne onkin alunperin tarkoitettu ;)
Mutta höpöimmiltä voi valovärillä nypätä eurot pois.

Kumisimo:

--- Lainaus käyttäjältä: Ruuteri - 10.06.2021     kello on 20:24 ---Kunnon aineet niin mitään vaatteita tarvii..

--- Lainaus päättyy ---
Ja sama toisinpäin.
Jos joutuu goretexit heittämään päälle niin lierihattu  verkolla löytyy viereisestä naulasta ja myös sellaiset ohuet käsineet joiden läpi ei hyttynen pistä eikä mäkärä pure.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View