Tekniikkakeskustelut > Retkeilyautot

Kuljetuslaatikot katolle, T5

<< < (4/7) > >>

megaman:
Laatikoiden eteen yhtenäinen aerodynaaminen ilmanohjain?

kimmok:

--- Lainaus käyttäjältä: megaman - 28.01.2021     kello on 23:53 ---Laatikoiden eteen yhtenäinen aerodynaaminen ilmanohjain?

--- Lainaus päättyy ---
Miksi.

Santeri:

--- Lainaus käyttäjältä: megaman - 28.01.2021     kello on 23:53 ---Laatikoiden eteen yhtenäinen aerodynaaminen ilmanohjain?

--- Lainaus päättyy ---
Niin, vähän niin kuin kuorkeissa hytin päällä kopin edessä. Vois harkitakin, jos tietäis, että toimii oikeasti. En tiedä osaisinko tehdä toimivan.

Santeri:

--- Lainaus käyttäjältä: kimmok - 29.01.2021     kello on 00:05 ---Miksi.

--- Lainaus päättyy ---
Varmaan, ku ketjun aloittaja eli minä 😄 olen niin huolissani laatikoiden aiheuttamasta huminasta tai polttoainekulutukse sta. Mut mitä mieltä sä oot laatikoiden muodosta ja mahdollisista ajohaitoista?

latushka83:
Kyllä se ilmanohjain toimii ainakin tuolla raskaalla puolella. Voi pudottaa parilla litralla kulutusta verrattuna siihen pykälään mikä hytän ja kontin välissä muutoin olisi. Meluunkin todennäköisesti vaikuttaa suotuisasti.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View