Tekniikkakeskustelut > Retkeilyautot
Talvi ja retkeilyauto
Hesus:
ja yksi iso plussa noissa VANeissa on normaali asunto-osan ovi Thumb
Itsekin katselisin tuollaista mieluummin kuin peltikoppasta.
Aakku:
--- Lainaus käyttäjältä: Hesus - 13.12.2020 kello on 09:03 ---ja yksi iso plussa noissa VANeissa on normaali asunto-osan ovi Thumb
Itsekin katselisin tuollaista mieluummin kuin peltikoppasta.
--- Lainaus päättyy ---
Aloittaja oli kyllä ajatellut kakkosautoksi...
Itse taas arvostan juurikin isoa taka- ja sivuovea. Mikäli se talviajo olisi jatkuvaa yöpymistä, niin ajattelisin varmaan toisin.
"Masi":
Tämä blogi kannattaa aloittajan lukea.
http://vantasticblog.blogspot.com/2018/06/full-time-van-dwellers-from-finland.html
Pari joka on vuosia asunut vanissaan kesät talvet.
https://www.youtube.com/channel/UCL7n1UgTK1ek9o6MMxl7FBQ
Oulaa:
--- Lainaus käyttäjältä: Aakku - 13.12.2020 kello on 10:31 ---Aloittaja oli kyllä ajatellut kakkosautoksi...
Itse taas arvostan juurikin isoa taka- ja sivuovea. Mikäli se talviajo olisi jatkuvaa yöpymistä, niin ajattelisin varmaan toisin.
--- Lainaus päättyy ---
Minä kuljin rerkeilyautoon useimmin kuljettajan ovesta tai oikeasta ohjaamon ovesta jonnekka jalkatilaan jätin ulkojalkineet .
Takaovessa oli syksyllä joku rätti verhona niin ei se koko auto heti kylmäksi valahtanut kun takaovesta asioi tavaratilaan.
tnj:
Meillä tuo 5,4metrinen on ihan ainoana autona ja 2 pientä ihmistä mahtuu tuossa olemaan ihan hyvin.Kauppa ja muut asoinnit tuolla pystyy hoiteleen ihan samallalailla kun henkilöautolla.Taka oviin ostin sen magneeteillä kiinnitettävä suoja ja loppu veto ja se kohina autosta.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta