Tekniikkakeskustelut > Kalusteet ja sisustus

Takatalli

<< < (3/9) > >>

T-Cat:

--- Lainaus käyttäjältä: ktako - 22.07.2020     kello on 21:20 ---Hieman oudostuttaa aurinkopaneelin sijainti ???

--- Lainaus päättyy ---

Liikuteltava, ei kiinteästi asennettu.

ktako:

--- Lainaus käyttäjältä: T-Cat - 22.07.2020     kello on 21:21 ---Liikuteltava, ei kiinteästi asennettu.

--- Lainaus päättyy ---
ok.

vaanari61:
https://www.vapaa-aika.com/search/?q=kitkamatto

Ja nuot tuplana.  Noita on moneenlähtöön, ostaa sellaiset jotka itelle kelepaa niin ei tuu riitaa . . . 

Itsellä mustat ja korkeammalla "rivalla", muutaman kerran "ehkä, ehkä en" tarvinnut, märällä nurtsilla tuntui että voip sutata niin pistin kummallekkin puolelle kahdet peräjälkeen joilta sai vauhtia tarpeeksi jotta "sitten mentiin" märän yli. Kantsii käyttää ennen kuin on kiinni, sitten ei jää kiinni. . . .

Raksaus:
Tässä lähtötilsnne kun olin suutimmsn osan tavatoista tallista tyhjännyt. Tuonne tunneliin jätin ajokiilat ja tuollaisen harmaavesitankin. Ja asennusta odottavan agrekaatin pakoputken.



Yhtäkkiä tosiaan tuli mieleen , että meillähän on varastossa ollut kymmenen vuotta tuollaiset olisikoha Elfan hyllyt ja niihin pitäisi kiinnityskiskoakin jostain löytyä. Hain malliksi kaksi niin pystyi mittaamaan sopisiko niitä peräti kaksi rinnan. Hyvin näyttää mahtuvan.

Tässä on kiskot asennettu ja hyllyjärjestystä mietitty. Lisäksi kattoon kiinnit veivin tuohon sivuluukun viereen ja toiselle seinälle laitoin reunaan markiisin keskitangon.



Tässä vielä kuvia kun jotakuinkin samat varusteet on sisällä mitkä aiemmin oli kasassa lattialla. Nyt mahtuu fillareitakin. Jokin kiinnityssysteemi niile tosin pitäisi olla.








Ja ehkä myös tuolit ja pöydät olisi hyvä jotenkin saada sidottua ettei kaatuile Šikaaneissa.

Karabiilisti:
tuo ripustuskisko/kori systeemi on aika fiksu sitä kun voi säädellä tarpeen mukaan  Thumb Thumb Thumb

Oma aurinkokenno systeemi on liikuteltava siksi takatallissa....sen voi siirtää vaikka sähköttömän vuokramökin terasille kun läppärillä surffaa tai tekee töitä...tai vaikka rannalle viilentämään kaljoja...  :P

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View