Tekniikkakeskustelut > Karavaanarin tietotekniikka

SSD päivitys herättää läppärin eloon

<< < (2/6) > >>

Karabiilisti:
No joo olihan se vähän liioiteltu....piti tarkistaa sekunttikellon kanssa.

Virtanapin painalluksesta kuluu 4.7 sekunttia ja pin koodi kysely ruutu on päällä.
Ja kun viimen merkki on syötetty kone on heti valmis actioniin.

i5-3230M  vuodelta 2014

99:

--- Lainaus käyttäjältä: Karabiilisti - 23.02.2020     kello on 22:21 ---No joo olihan se vähän liioiteltu....piti tarkistaa sekunttikellon kanssa.

Virtanapin painalluksesta kuluu 4.7 sekunttia ja pin koodi kysely ruutu on päällä.

--- Lainaus päättyy ---

Tuossa on jo vähän viritelty boottia, normaalisti menee hieman enemmän aikaa käynnistykseen (10-15sek.)

Karabiilisti:
Kyllä se on ihan virittämätön tyhjään kovoon uusiksi asennettu win10.

Tietty steamit, dropboxit yms "virukset" on kytketty pysyvästi pois.

Erkki:
Piti ihan aikaa ottaa, kuinka nopeasti HP läppäri avautuu, kun virrat on katkaistu. Aikaa kului kuusi sekuntia kirjautumiseen. Läppäri on alkuperäisessä asetuksissa. Mitään osia ei ole vaihdettu jne.

T. Erkki

99:

--- Lainaus käyttäjältä: Karabiilisti - 24.02.2020     kello on 08:10 ---Kyllä se on ihan virittämätön tyhjään kovoon uusiksi asennettu win10.

Tietty steamit, dropboxit yms "virukset" on kytketty pysyvästi pois.

--- Lainaus päättyy ---

Pelkästään biossin odotusruutu on defaulttina 3sek, tuohon päälle lataamiset sun muut konfiguraatiot. Ei ole oikein uskottavaa kun normi nopea käynnistys kestää 10-15sek hibernate tilasta (normi kymppi käynnistys), kylmä käynnistys ( oikea käynnistys) taas sen 20-30sek.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View