Tekniikkakeskustelut > Projektit

Solifer -08 kosteutta

<< < (8/10) > >>

motksl:
Niin juu, käsitin että siinä puhuttiin vaan eristeen liimaamisesta. Mutta sama toimii varmasti vaneriinkin. Lähinnä ihmettelin kun liimasta mainitaan että jäätyy pakkasessa. Mutta kai se kuivuneena pitää tartunnan.

Mjv16:
Tässä olis pommi jollekkin laitettavaksi. Varmasti työtä tiedossa https://www.tori.fi/vi/52129937.htm

Lähetetty minun SM-A705FN laitteesta Tapatalkilla

motksl:
Katohan! Muut vauriot varmaan sivulistoista alaspäin. Mutta etuseinässä on tiiviste kutistunu ja tullu rako. Nuin oli ainaki mulla. Pienellä huollolla olis tuolta kosteudelta säästyny.

Mjv16:
Harmi että tehty hutiloiden tehtaalla, kun aivan mainioita vaunuja. Useampi solifer itselläkin ollut.

motksl:
Olo on helpottunut kun sain vaunun sisäpuolelta kuntoon. Pitää loppukuvat laittaa vielä. Ulkopuolen lopullinen tiivistys odottaa lämpimämpää keliä.

Onnittelen vaunukorjaajia jos pääsevät hyville tuntipalkoille. On nuissa niin kova näprääminen. Olis tehny mieli Teuvan caravanpalvelussa vaikka koko päivä seurailla kun tekevät korjauksia työkseen. Olis jotain jippoja voinu oppia. Kävin nimittäin vanerit sieltä hakemassa.



Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View