Tekniikkakeskustelut > Sekalaiset
Onko tällaisesta suojapeitteestä mihinkään?
hidas muttasilti edelläsi:
Eli siis juurikin sellaiset tuet joista kyselin jo tuossa aloitusviestissä mutta kukaan ei ottanut niihin kantaa. Eli tälläset -> https://www.vapaa-aika.com/epages/vapaa-aika.sf/fi_FI/?ObjectPath=/Shops/2015091804/Products/2197470
Tuleehan noissa vaahtuomuovin palaselle hintaa vähän turhankin paljon.
Kyllä nyt rupean vähän kallistumaan enemmän sinne suojapeite puolelle tukien kanssa kuin ilman mitään suojaa.
Kumisimo:
Eikö helpoin , halvin ja mukavin tapa olisi viedä johonkin halliin talviseisontaan?
Kylmiä hallipaikkoja saa alkaen muutamalla kympillä kuussa .
retkeilijä:
Minulla on kuvan mukaisia kevytpressuja puukehikon päällä ollut jo kauan. Kehikko on korkea, koska lumikerros kasvaa suureksi. Korkeasta on helppo poistaa lumi ja se valuu alas suvikelillä jopa itsekseen.Täällä lunta tulee paljon. Pressujen päät ovat avoimia vaunun etu- ja takapäässä.
Tarvasjoki:
--- Lainaus käyttäjältä: Kumisimo - 2.12.2019 kello on 12:24 ---Eikö helpoin , halvin ja mukavin tapa olisi viedä johonkin halliin talviseisontaan?
Kylmiä hallipaikkoja saa alkaen muutamalla kympillä kuussa .
--- Lainaus päättyy ---
näin on mutta onko varmasti hiiri vapaa , yhden talven oli kylmä varastossa ja heti hiiret autossa eikä ollut mitään syötävää , eli vahinkoa tuli oli patjia tyynyt syöty ja rakennettu pesää, kysyn vuokraajalta syksyllä on varmaan eläin vapaa kyllä oli vastaus, mutta en pyytänyt kirjallisena niin eipä korvauksia, oli viimeinen kun oli sisällä, ulkona ei koskaan murheita. Eli ulkona on ja pysyy eikö kulkimet ole ulkokäyttöön tehty ja tarkoitettu.
hidas muttasilti edelläsi:
--- Lainaus käyttäjältä: Kumisimo - 2.12.2019 kello on 12:24 ---Eikö helpoin , halvin ja mukavin tapa olisi viedä johonkin halliin talviseisontaan?
Kylmiä hallipaikkoja saa alkaen muutamalla kympillä kuussa .
--- Lainaus päättyy ---
Jos joku tietää tuon hintaisia paikkoja pk seudulla (itse asun vantaalla) niin saa ehdottaa. Kovasti on googletettu mutta aika hiljaista on ollut.
--- Lainaus käyttäjältä: retkeilijä - 2.12.2019 kello on 12:40 ---Minulla on kuvan mukaisia kevytpressuja puukehikon päällä ollut jo kauan. Kehikko on korkea, koska lumikerros kasvaa suureksi. Korkeasta on helppo poistaa lumi ja se valuu alas suvikelillä jopa itsekseen.Täällä lunta tulee paljon. Pressujen päät ovat avoimia vaunun etu- ja takapäässä.
--- Lainaus päättyy ---
Puu olis tietenkin yksi vaihtoehto mutta mites finnfoam? 600 x 2500 mm kokoinen levy maksaa reilu 8e ja siitä sais tehtyä 60cm korkean näppärästi ja se olis kevyt, vesitiivis ja homehtumaton.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta