Tekniikkakeskustelut > Aurinkosähkö
Pieni aurinkopaneeli
Matkalainen:
Uusi toukokuussa ostettu akku. Voiko tuota panelin tuottoa oikein mitata.
tsahkali:
--- Lainaus käyttäjältä: Matkalainen - 23.06.2019 kello on 21:50 --- Voiko tuota panelin tuottoa oikein mitata.
--- Lainaus päättyy ---
Mittaat virran ja jännitteen, kun aurinko paistaa.
Oulaa:
Minä latailin Epsanjan reissulla suoraan tuosta tupakinsytkäriliitt imestä autolaturilla kännykkää ja tablettia.
En nyt muista miten nopeasti mutta kyllä ne latautui.
kara vaan:
--- Lainaus käyttäjältä: mjo33400 - 23.06.2019 kello on 19:13 ---Noinhan siinä käy kun tullaan omilla kysymyksillä sotkemaan toisen aloittamaa aihetta.
--- Lainaus päättyy ---
Ai ...tana. Täällä puhutaan yleensäkin kaikenlaista paskaa ohi aiheen ja sitten jos joku kysyy topicin alle sopivaa kysymystä, niin ei sovi kun ei ole itse aloitettu ketju?
Rölli:
--- Lainaus käyttäjältä: Stara - 23.06.2019 kello on 15:40 ---Nuo sähkön eri yksiköt näyttävät olevan melko vieraita useimmille, vastauksia kyllä kuitenkin kirjoitellaan?
^
Aivan oikein, en kylläkään huomannut aloittajan tekstissä mainittavan akun nimellisjännitettä?
--- Lainaus päättyy ---
en oikeen ny ymmärtäny mitä kirjoitin väärin vai oliko kyseessä oikein kirjotus eikä asia?
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta