Tekniikkakeskustelut > Kori ja alusta

Transitin etulaakerin vaihto

(1/4) > >>

Karabiilisti:
Näin homma hoituu kotikonstein...test attu on ja toimii. Fredolle  Thumb Thumb Thumb

https://www.youtube.com/watch?v=jVUFQd9bXMs

kimi:

--- Lainaus käyttäjältä: Karabiilisti -  8.11.2018     kello on 21:55 ---kirjotetut ohjeet on kirjotettuja....käy tännön kokemus on parempi.

Etulaakerin vaihto näytti ohjekirjassa iisiltä....käytännö ssä ei niinkään mutta tehtyä tuli....vaikka koko päivä menikin aikaa...kun piti käydä pajalla tekemässä etunavan ulosvedin ja laakereitakin sai takoa pois nuoruuden innolla....uudet menikin samalla oma tekosella työkalulla hienosti paikalleen.


--- Lainaus päättyy ---

Fredolle kyllä pisteeet siitä, että noilla kaluilla lähti tuota tekemään.

porakone:
On sitte sellanen konstruktio että kandee varautua laakeri- tai jarrulevyrempassa että eivät suosiolla irtoa toisistaan ruostuttuaan X vuotta kiinni. Et ei se välttämättä mee aina ihan noin.

Karabiilisti:
piukassa on oikesti...mutta lähtee kyllä tuolla menetelmällä...kun jaksaa kilistää

ajuri:

--- Lainaus käyttäjältä: Karabiilisti -  8.11.2018     kello on 21:57 ---Näin homma hoituu kotikonstein...test attu on ja toimii. Fredolle  Thumb Thumb Thumb

https://www.youtube.com/watch?v=jVUFQd9bXMs

--- Lainaus päättyy ---
Ammattimies. Melkoinen tekijä.  Thumb  ja tosiaan työkalut millä värkkäs laakerin vaihdon. Noilla ei moni tekisi kyllä ^-^

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View