Tekniikkakeskustelut > Alde

Alde 2925 lämminvesivaraaja vuotaa

<< < (2/3) > >>

mjo33400:

--- Lainaus käyttäjältä: Ivecomiäs - 17.09.2018     kello on 16:34 ---Kiitos tiedoista, täytyy käydä mittaamassa konkkien kunto. Onko ne sen mustan muovikotelon alla ja lähteekö se ihan vetämällä ylöspäin pois?
Onko täällä ketään sellaista taituria joka olisi avannut / ollut tekemisissä lämminvesivaraajan kanssa? Ko. pönttö vuotaa pisara kerrallaan  sen metallisen kesä/talvi -vivun välistä.
Pitääkö ruveta virittämään jotain teippiä vuodon tukkeeksi ja mennä tää lämmityskausi vaan sellaisella virityksellä?

--- Lainaus päättyy ---

Konkka on mustan kupin alla, mutta riippuu pumpusta, että onko ruuviliitinrima vai kiinteä asennus. Jos on kiinteä niin vedät konkkaa ulospäin ja katkaiset jalat konkan juuresta jolloin voit juottaa uuden konkan niihin johtoihin. Voi siinä käyttää myös pienen ruuviliitinriman sisäkalua liittämiseen, mahtuu kyllä. Kuvassa ruuviliitinrima.


tsahkali:

--- Lainaus käyttäjältä: Ivecomiäs - 17.09.2018     kello on 16:34 --- Ko. pönttö vuotaa pisara kerrallaan  sen metallisen kesä/talvi -vivun välistä.
Pitääkö ruveta virittämään jotain teippiä vuodon tukkeeksi ja mennä tää lämmityskausi vaan sellaisella virityksellä?

--- Lainaus päättyy ---

Ota siitä kuva.

Turhan Höpöttäjä:
Eikö löydy Tori.fi  Matkailuautojen tarvikkeet.

MM:
Palstan vanhoista keskusteluista löytyy kuvat, joista valintavivun vuodon korjausmahdollisuud en voi hahmottaa:

https://karavaanari.org/index.php/topic,10088.msg185864.html#msg185864

tsahkali:

--- Lainaus käyttäjältä: MM - 17.09.2018     kello on 23:00 ---Palstan vanhoista keskusteluista löytyy kuvat, joista valintavivun vuodon korjausmahdollisuud en voi hahmottaa:
https://karavaanari.org/index.php/topic,10088.msg185864.html#msg185864

--- Lainaus päättyy ---

Tuosta vaan ei selvinnyt MISTÄ aloittajan vehkeet vuotaa.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View